1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Japonya’nın Finansal Hizmet Devi SBI Kripto Borsası Açıyor

Japonya’nın Finansal Hizmet Devi SBI Kripto Borsası Açıyor

featured

Japonya’nın finans hizmetleri devi SBI Holdings, şirketin kripto borsasının hayata geçtiğini duyurdu.

 

‘VCTRADE’ olarak adlandırılan hizmet Ekim 2017’den bu yana platforma önceden kayıtlı olan 20.000 kullanıcıya şuanda açık ve Temmuz 2018′den itibaren yeni üyelere de açılacak. Ripple (XRP) şu anda tek desteklenen kripto para ancak SBI, yakında Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH)‘i de destekleyeceğini belirtti.

 

Yeni ticaret platformu NASDAQ’ın işlem sistemini (eşleştirme sistemi) benimseyecek. Yapılan işlemler ücretsiz ancak para çekerken komisyon alınacak. SBI ayrıca bir şifreli cüzdan yönetimi güvenlik sistemi hazırlarken SECOM Group ile işbirliği yapacağını söyledi.

 

SBI’nın basın açıklamasının da vurguladığı gibi, borsanın kurulumu biraz zaman aldı. İlk olarak, Ekim 2016’da bir borsa açma planlarını açıklamışlardı. SBI Aralık 2017’de, büyük kripto borsası Huobi ile ortak olacaklarını ve platformun 2018 başlarında başlatılması beklendiği açıklanmıştı.

 

Bununla birlikte, Ocak ayındaki 532 milyon dolar zarara yol açan Coincheck hacklenmesinden sonra Japonya’nın finans kurumlarından yoğun bir düzenleme baskısı başlattı. Bu da SBI’nın güvenlik iyileştirme amaçlı borsanın açılışını ertelemesine neden oldu. Gecikmelere rağmen, SBI başkanı, borsanın “göz açıp kapayana kadar bir numara olacağını” iddia etti.

 

Kaynak: cointelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap