İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Japonya’nın FSA’sı, Monero [XMR], Zcash [ZEC], Dash [DASH] gibi Gizlilik Tabanlı Kriptolarını Borsalardan Kaldırmak İstiyor

Japonya’nın FSA’sı, Monero [XMR], Zcash [ZEC], Dash [DASH] gibi Gizlilik Tabanlı Kriptolarını Borsalardan Kaldırmak İstiyor

Japonya'nın Finansal Hizmetler Dairesi (JFSA), çeşitli soruşturmalar sonucunda suçluların tercih ettiklerini gizlilik tabanlı çeşitli Altcoinlerin ticaretini durdurmak için ülkenin çeşitli kripto para  platformlarına büyük baskı yapıyor.

featured

 JFSA, suç işleyen şebekelerin yasal işlerini finanse etmek için tercih ettiği Monero [XMR], Zcash [ZEC], Dash [DASH] ve diğer kripto paralarını  için çeşitli değişim platformlarından kaldırılmasını istiyor.

Japonya hükümeti Japonya’da kara para aklama ve diğer yasadışı faaliyetleri önlemek istiyor. Hükümet, bu suçluların yasadışı faaliyetlerini finanse etmek için gizlilik tabanlı bu alt coinleri kullandığını düşünüyor çünkü bu altcoinler kullanıcılarına bir gizlilik özelliği sağladıkları için hükümet tarafından izlenemiyor.

Japon yetkililer, suç araştırmasıyla ilgili olarak, bu çeşit kripto para birimlerini bir blockchain ya da başka bir kamu muhasebesini kullanarak işlemlere katılanları belirlemek ve bulmanın çok zor olduğunu belirtmiştir.

Japon Siber suçlarla mücadele Polisine göre, çeşitli suçlular, Monero, Zcash veya Dash gibi yeni gizlilik tabanlı paraları uyuşturucu, silah vb. Yasadışı malların satışında fidye veya ödeme talep ettikleri zaman tercih ettiklerini belirtiyor.

Bu olumsuz haberlerden sonra piyasada oldukça yüksek işlem hacimlerine sahip gizlilik tabanlı kriptoparaların fiyatlarına nasıl etki edeceği merak konusu.

 

Yorum Yap

Yorum Yap