1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Japonya’nın GMO Şirketi, 7nm Bitcoin Madencilik Makinalarının Fiyatlarını Açıklayıp Satışa Sunduğunu Açıkladı

Japonya’nın GMO Şirketi, 7nm Bitcoin Madencilik Makinalarının Fiyatlarını Açıklayıp Satışa Sunduğunu Açıkladı

featured

 

Japonya’daki GMO İnternet, GMO madenci B2’nin 7nm ASIC madencilik çipleriyle donatılmış fiyatını ve özelliklerini açıkladı. Madencilik kapasitesi 24 TH / s olup, makine fiyatları talebe göre aylık olarak ayarlanacaktır. Salı günü düzenlenen basın toplantısında yerel basında çıkan haberlere göre, GDO’nun madencilik kuleleri kullanılarak güç tüketimi% 20’ye kadar azaltılabilir ve ağ ekipmanlarının maliyeti 1/55’e düşürülebilir.

GMO Miner B2 Özellikleri

Japon internet devi GMO, 6 Haziran Salı günü gerçekleşecek olan lansman öncesinde 5 Haziran Salı günü düzenlediği basın toplantısında “GMO madenci B2” adlı bitcoin madencilik kulelerinin detaylarını açıkladı .

GMO madenci B2, geliştirdiği 7-nanometre proses teknolojisini benimseyen madenciliğe adanmış yarı iletken bir çip ‘GMO 72b’ özelliğine sahiptir. Madenciliğin hesaplama kapasitesini gösteren karma oranı 24 TH / s’dir ve saniyede 24 trilyon karelik bir hasadı hesaplayabilir.

Bitmain Antminer S9

Karşılaştırma için, popüler Bitmain Antminer S9’un hashtası 14TH / s. Bloomberg’e göre, GDO çipleri Japonya’da tasarlandı ve Tayvan’da üretildi.

GMO İnternet ve GMO Group temsilcisinin Yönetim Kurulu Başkanı ve Direktörü Masatoshi Kumagai, şirketin madencilik ekipmanının diğer ürünlere göre avantajlarını anlattı.

Yapılan açıklamaya göre  “Birim başına performans, büyük rakiplerin ürünlerinden daha yüksek”  “Eğer Kuzey Avrupa’da faaliyet gösteren 20.000’den fazla maden makinesinden GMO madenci B2’ye geçersek, kurulum alanı eşdeğer performans açısından yaklaşık yarısı kadar olacaktır.”

Güç tüketimi

Itmedia, “Genel madencilik makinelerine kıyasla… güç tüketimi% 20’ye kadar düştü, ağ ekipmanlarının maliyeti vs. 1/55’e düşürülebilir” dedi.

Kumai yayını, basın toplantısından, her bir birimin 1,950 watt tükettiğini ve güç kaynağı ünitelerinin 240 V’de 2.200 watt sağlayabileceğini bildirdi.

Ayarlanabilir Fiyat – Haziran için 1,999 $

Nikkei’ye göre, GMO madencisi B2 firması, İsviçre’nin Zug kentindeki iştiraki aracılığıyla satılacak. Çarşamba gününden itibaren satışa çıkacak ve Ekim ayı sonundan itibaren gönderime başlayacak .

Her ünitenin fiyatı “aylık olarak ilan edilir” diye ekledi, “Haziran ayında satış fiyatı $ 1,999” olduğunu açıkladı.

Haziran sürümünün fiyatı 1,999 $ (vergi hariç güç kaynağı birimi dahil). Satış fiyatı, talebe göre aylık olarak ayarlanır. Gönderilerin sayısı özel tutulmuştur.

Şu anda, Bitmain’in Antminer S9 fiyatı 837 dolardan satılıyor.

GDO Planları

Masatoshi Kumagai gazetecilere yaptığı açıklamada, kripto madencilik sektörünün “Çin’de büyük bir madencilik donanım şirketi olan Bitmain tarafından sağlanan madencilik makinelerine hâkim olduğunu açıkladı.

Ayrıca, şirketin “ürünün geliştirilmesi için yaklaşık 10 milyar yen yatırım yaptığını” açıkladı ve yayın başkanı şunları açıkladı:

Henüz satış hedefleri gibi iş hedeflerini belirleyemiyoruz, ancak satamazsak, madencilik işimizde kullanacağız, bu yüzden envanter riski olmaması açısından çok iyi bir iş olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca şunları ekledi: “GMO madenci B2 ile uyumlu sistem izleme için bir API (uygulama programlama arayüzü) ve ürün, olası bir hırsızlık olayında ağa bağlandığında bir algılama işlevi sağlıyor.

 

Kaynak: News.bitcoin.com

Yorum Yap

Yorum Yap