1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Jonathan Hamel: BitcoinCash Bir Sahtekarlıktır!

Jonathan Hamel: BitcoinCash Bir Sahtekarlıktır!

bitcoincash

Jonathan Hamel (Bitcoin (BTC) teknoloji girişimcisi) 19 martta Kanada’nın Maliye Bakanlığı Halk Standartları Komitesinde “ BCash [Bitcoin Cash (BCH)] gibi diğer kripto para birimleri düpedüz sahtekarlıktır.” Dedi

 

Reddit kullanıcısı TheGreatMuffin şöyle yazdı:

Hükümet duruşması sırasında yaptığınız bir açıklama için bağış istemek, tüm konuşmanızın uzmanlığını, dinleyicilerin ve medyanın gözünde eziyor. Burada kamuoyunun önünde olduğunuzun farkında mısınız?

Dürüstlüğü takdir ediyorum ancak hükümet duruşmasında yapılan bir açıklama için halka açık bir platformda bağış istemek hiç de akıllıca değil.

Hamel, kripto para ifadesinden önce twitter hesabından Reddit’te kripto para cüzdanının adresi ve Bitcoin desenli çoraplarıyla birlikte “Spoiler: Bcash bir sahtekarlık diyeceğim bu meclis kayıtlarında sonsuza dek arşivlenecek (bir blockchain değil ama yine de…) Bağışlar kabul edilir.” şeklinde yazı yayınladı.

Bazı kullanıcılar bu yorumu espri ile karşılarken bazı kullanıcılar ise bağış istemenin etik çizgiyi aştığını söylediler
BCH ve BTC arasındaki tartışma Ağustos 2017’de BTC işlem ücretlerinin BCH’ın altına düşmesiyle başladı. BCH’ın BTC’ye karşı bilinen en büyük avantajı düşük işlem ücretleriydi.

Reddit kullanıcısı ambientasf*** önceki yorumlarına, BTC ve BCH tartışması hakkında bir perspektif ekledi:

“Yönetim organlarının yasal teknolojiler ve gerçek sahtekarlıklar arasındaki ayrımı yapmaya çalıştığını belirtmeye gerek yok, Bitcoin’i yasal olarak konumlandırmaya çalıştığımızda, Bcash direkt sahtekarlık olarak konumlandırılamıyor. Hem Bitcoin hem de Bcash hacim yaratmak ve hareketlendirilmek için yeterli sermayeye sahip kötü aktörler tarafından etkilenmeye elverişli. Yani, Roger Ver gibi aktörlerin motivasyonları hakkında yapılan kötü varsayımlar doğru olsa da, hükümetin forklanmış bir zincir olan BitcoinCash’i sahtekarlık olarak tanımasını istiyorsanız, Bitcoin gibi aynı aileden gelen bir teknolojiyi nasıl tanımlamasını bekliyorsunuz? Bu noktada, Bitcoin sahtekarlık olmazken, Bcash’i kendi başına sahtekarlık yapan hiçbir şey yoktur.”

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. kripto_avatar

    Tevfik bey bilgilendirmeniz için teşekkürler ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir