1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Kadınların Kriptoya İlgisi İki Kat Arttı!

Kadınların Kriptoya İlgisi İki Kat Arttı!

featured

Son altı ayda, kriptopara yatırımını düşünen kadınların miktarı % 6’dan% 13’e yükseldi.

 

Rapor, Birleşik Krallık Londra Blok Borsası tarafından yapılan bir pazar araştırmasına dayanıyor. Bu araştırma, genç kuşak kadınlardan beşinden birisinin kripto paralara yatırım yapmak istediğini gösteriyor. Bu sonuçlar kadınlar tarafından bu zamana kadar gösterilen en yüksek ilgi.

 

Araştırma ayrıca, erkeklerin ve kadınların yatırım yapma biçimlerinde bir farklılık olduğunu ve kadınların “kaçırma korkusu” (FOMO)’ya kapılma olasılıklarının, stratejik düşünmelerinden kaynaklı, %50 daha az muhtemel olduğunu gösteriyor. Buna ek olarak, araştırmalar kadınların erkeklerden daha işbirlikçi olduğunu gösteriyor, çünkü potansiyel olarak yatırımları hakkında erkek arkadaşlarına danışma ihtimalleri iki kat daha muhtemeldir. Erkeklerin ise “yalnız başına gitme” ihtimali istatistiksel olarak daha yüksektir.

 

Etoro kripto borsasının daha önce yaptığı bir araştırma, yakın zamana kadar endüstrinin erkek egemen olduğunu ve erkekler tüm yatırımcıların %91.5’ini oluştururken, kadınların sadece% 8,5’ini oluşturduğunu göstermektedir.

 

Ancak Londra Block Borsası’nın üst düzey çalışma analisti Agnes de Roeyer, bu eğilimin bir değişim geçirebileceğine inanıyor. Roeyer şöyle dedi:

 

Kripto paraların erkek işi olduğuna dair çok yaygın bir yanlış anlaşılma var ancak bu sektörde başı yarattıkları muhteşem değişimler ve ilham verici fikirleriyle kadınlar çekiyor.

 

Kaynak: CoinTelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap