İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Kore Borsası CoinRail Hacklendi Fiyatlar Düştü. Borsa Pundi X Zararı Olduğunu Açıkladı

Kore Borsası CoinRail Hacklendi Fiyatlar Düştü. Borsa Pundi X Zararı Olduğunu Açıkladı

featured

Birkaç saat önce, kripto pazarı sadece birkaç saat içinde 14 milyar dolar kaybetti. Aynı zamanda Güney Koreli kripto borsası Coinrail’in çeşitli altkoinlerin çalınmasıyla sonuçlanan bir saldırıya maruz kaldığı ortaya çıktı.

 

Şirketten gelen twitter mesajlarına göre Pundi X (NPXS) zararları olan bir “siber saldırı” oldu.

Coinrail büyük borsalardan biri değil; coinmarketcap.com’a göre ticaret hacmi açısından 90. sırada göreceli olarak sıralanmış bir şekilde görülebilir. Borsa hacmi günlük 2,7 milyon doların biraz altında. Bu hacmin çoğunluğunu, Pundi X ‘al-sat’ları oluşturuyor.

 

CoinRail daha sonra şöyle açıklama yaptı:

 

15.00 soruşturmasında, diğer borsalardan gelen ekipler, coin geliştiricileri ve borsa çalışanları işbirliği içinde kaybedilen coinleri kurtarmak için yoğun çaba harcıyor ve şu ana kadar üçte ikisi kurtarılmış durumda. Kalan paralar için soruşturma ve ilgili kurumların işbirliği devam ediyor.

 

Olaydan sonra web sitesi çökmüştü ve şu yazı yazıyordu:

 

Şu anda daha güvenli bir hizmet ortamı sağlamak için sunucuyu kontrol etme aşamasındayız. Sistem hack girişimleri için kontrol ediliyor. Bazı coinler (Fon X, NPXS) tespit edildi ve ek hasar için kontrol ediliyor. Şu anda, coinler zarar görmemesi için kontrol altındadır ve bazı coinler transfer edilemeyebilir.

 

Böylesine küçük bir borsanın hacklenmesi ile Bitcoin’in böylesine değer kaybetmesi normal şartlarda beklenemezdi ancak olayın tam da Bitcoin’in kendine yön aradığı anlara denk gelmesiyle küçük de olsa bir FUD dalgası oluştu.

 

Fiyatın ne kadar sürede düzeleceğini ise zaman gösterecek.

 

Kaynak: ethereumworldnews

Yorum Yap

Yorum Yap