1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Kore Pozitif Kripto Mevzuatını Yürürlüğe Koymaya Hazırlanıyor: Geçtikten Sonra Ne Olur?

Kore Pozitif Kripto Mevzuatını Yürürlüğe Koymaya Hazırlanıyor: Geçtikten Sonra Ne Olur?

Bitcoin-South-Korea-bg-760x400

Güney Kore hükümeti, cryptocurrency ve blockchain sektörünü meşru endüstriler olarak tanımak için ülkenin ilk kripto ve blok zinciri mevzuatının kesinleştirmek için acele ediyor.

Kripto İçin Ne Demektir?

Yerel finansal yetkililer başlangıçta kripto-para piyasasını, yatırımcıları korumak ve blok sanayi sektöründeki girişimlerin büyümesini kolaylaştırmak için daha sıkı ancak daha kapsamlı düzenleyici çerçevelerle düzenleme niyetlerini açıkladı.

 

Hükümet personeli bu yılın başlarında, mali makamların kripto-para piyasasını düzenlemeye isteksiz olduklarını, çünkü yerel yatırımcıların kararın kripto paranın hükümet tarafından benimsenmesi ve benimsenmesi olduğunu düşünmesinden korktuklarını itiraf etti.

 

Bununla birlikte, Haziran ayında, Bithumb ve Coinrail’in, eskiden Güney Kore’deki ikinci ve dördüncü büyük kripto para birimi alışverişlerinde yaşanan iki güvenlik ihlalinden sonra hükümet, yerel kripto-para piyasasını denetlemek için sıkı düzenleyici çerçevelerin gerekliliğini kabul etti.

Yeni cryptocurrency ve blockchain faturasının sonlandırılması ve geçmesi üzerine, dijital varlık borsaları düzenlenmiş finansal kuruluşlar olarak kabul edilecek ve FSC’nin kontrolü altında olacaktır. Kripto borsalarının ticari bankalar ve büyük çaplı finansallarla aynı düzeyde hizmet vermesini sağlamak için sıkı güvenlik önlemi, iç yönetim sistemi, Müşterinizi (KYC), Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve işlem izleme gereklilikleri devlet tarafından talep edilecektir.

 

Mevcut yönetmeliklere göre, kripto borsalarında para aklamanın önlenmesinde net sınırlamalar var çünkü yetkililerin şüpheli işlemleri tespit etmelerinin tek yolu bankalar aracılığıyla gerçekleşiyor.  Demokratik Kore Halkı’ndan yasa koyucu Jae Yoon-kyung’un yasa tasarısını geçirirse, yerel makamlar ticari bankalara uygulanan kripto borsaları hakkında aynı düzenlemeleri empoze edebilirler.

 

Analistlerin büyük çoğunluğu, büyük dijital varlıkların fiyatının yıl sonuna kadar şiddetli bir şekilde artmasını ve önümüzdeki 12 ay boyunca güçlü bir ivme yakalamasını öngörüyor. Kriptosanların bir sonraki mitingi ABD ve Japonya’nın arkasındaki dünyanın en büyük üçüncü kripto pazarı tarafından başlatılan pozitif mevzuat ile desteklenebilirse, pazarın hareketi önemli ölçüde yoğunlaşacaktır.

Kaynak: ccn

Yorum Yap

Yorum Yap