1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Kripto Para Piyasası İki Günde 40 Milyar $ Artış Gösterdi! Beklenen Hacim Geri Mi Geliyor?

Kripto Para Piyasası İki Günde 40 Milyar $ Artış Gösterdi! Beklenen Hacim Geri Mi Geliyor?

featured

Kripto para piyasası 48 saatlik bir süre içinde 40 milyar doların üzerinde bir artışa sahne oldu ve büyük kriptolar Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash’in %5 ile 10 arasında değişen kazançları bu artışta öncü oldu.

 

Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), EOS ve Cardano (ADA), 3 Temmuz’da en iyi performans gösteren başlıca kripto paralar oldu. Cardano, günlük %16 artış kaydederken, EOS değerini yüzde 13 yükseltti. Tüm bu kriptolar, son birkaç hafta içerisinde ABD doları ve bitcoin karşısında zayıf bir performans sergilemişti.

 

Bitcoin ve Ethereum’un hacmindeki öngörülemeyen artış, tüm kripto-para piyasasının sıçramasını sağlayarak hem ana kripto para birimlerini hem de diğerlerini yanında getirdi.

 

 

3 Temmuz itibariyle, Bitcoin hacmi 4.6 milyar $ ‘ın üzerinde kalıyor ve Ethereum’un hacmi 1,7 milyar dolar seviyesinde. Bitcoin Cash ve Ripple’ın hacmi de geçen haftadan beri neredeyse ikiye katlandı.

 

Daha önce, güçlü düzeltmelerde bile, analistler, iyimser momentum göstergelerinden, osilatörlerden ve hareketli ortalamalardan bağımsız olarak, düşük hacim nedeniyle, kripto-para piyasasının değer kazanacak sağlam bir temel bulamadığını belirtmişti. Bu hafta, kripto-para piyasasında hacim ve iki istikrarlı gün içinde değer ve hacim açısından ciddi bir artış görüldü bu da yatırımcıların kısa vadeli eğilimi konusunda daha iyimser oldukları anlamına geliyor.

 

Tether’ın (USDT) hacmi de, 1 Temmuz’da kaydedilen 4,5 milyar $ ‘lık seviyesinden önemli ölçüde düştü. Bu durum, daha fazla yatırımcının, kripto-dolar yerine kripto-kripto işlemine geçtiğini gösteriyor.

 

Küçük kripto para birimlerinin önümüzdeki günlerde hacim ve fiyat artışının ana karakterleri olacağı düşünülüyor. Zaten, Aelf (ELF), Gifto (GTO), Aeternity (AE), Bluzelle (BLZ) ve Ethos (BQX) dahil olmak üzere genel olarak çoğu token yüzde 5’lik bir artış kaydetti.

 

Hacimler Geri Geliyor

 

Çoğu kripto paranın günlük işlem hacmi yeniden yükseldi. Küçük kripto para birimlerinin ve jetonların hacimleri hala düşük seviyede kalsa da, önümüzdeki birkaç gün içinde trenddeki değişim onların da hacim artışına yol açacaktır.

 

Bu iyileşme döneminde, dünyanın en büyük kripto-para birimi borsası olan Coinbase, kurumsal yatırımcılara ve büyük ölçekli yatırım şirketlerine sağlam altyapı ve depolama ile bitcoin gibi dijital varlıklara yatırım yapmak için bir platform ve kanal sağlayarak ilk kripto muhafazasını resmen başlattı.

 

Yatırım firmaları ve perakende tüccarları kripto-para piyasasının kısa vadeli geleceğine yönelik iyimserlik geliştirdikçe, büyük dijital varlıklar değer kazanmaya devam edecek. Yine de, orta vadede, kripto piyasasının mevcut eğilime bağlı olarak çok hızlı bir şekilde yukarı doğru hareket ettiği zamanlarda ufak düzeltmeler olacağı göz ardı edilmemelidir.

Kaynak: CCN

Yorum Yap

Yorum Yap