1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Kripto Para Yasaklamalarına Kazakistanda Katılmak İstiyor

Kripto Para Yasaklamalarına Kazakistanda Katılmak İstiyor

dikkate alarak her türlü kripto madenciliğini yasaklamak için mevzuat hazırladığını söyledi.

kazakistanbitcoin

Ulusal Bankanın Kripto Üzerindeki Çöküşü

Kazakistan merkez bankası başkanı, bankanın kripto paraların satışı ve satın alımını ve gördüğü çeşitli riskleri dikkate alarak her türlü kripto madenciliğini yasaklamak için mevzuat hazırladığını söyledi.

 

Kazakistan Ulusal Bankası Başkanı Daniyar Akishev Cuma günü yaptığı açıklamada, “Ria kripto paralarının satın alınması ve satışı ile kripto paraların her türlü madenciliğini yasaklamayı amaçlıyor” dedi.

Yayın, merkez bankacısının şu ifadeleri kullandı:

Kazakistan’da, Ulusal Banka bu konuda çok muhafazakârdır [cryptocurrency]. Sadece sıkı kısıtlamalara açığım, yani, kripto para birimi için ulusal paranın alımını ve satışını yasaklamak istiyoruz. Bu segmentteki borsaların ve her türlü madenciliğin faaliyetlerini yasaklamak istiyoruz.

Merkez Bankası’nın Gördüğü Riskler

 Ulusal pazarla ilgili riskleri en aza indirme” niyetini bildiren haber bülteninden alıntı yapmıştır, “ancak kesin olarak, bir merkez bankasının sınır ötesi pazarda bu pazarı [cryptocurrency] yönetmek için tam işlevselliği yoktur. En azından, bu riski ulusal para birimi ile durdurmalıyız. ”

Bir başka önemli risk, “kriptosuzonun yasadışı faaliyetlerde bulunma olasılığını” ifade ettiğini de belirtti. Akishev, “Cryptocurrency, kara para aklama ve vergilendirmeyi önlemek için ideal bir araç” olduğunu belirtti. Merkez bankasının kriptodaki konumu “Kazakistan’ın devlet organlarının çoğunluğu tarafından destekleniyor” ve Ria Novosti tarafından şöyle demiştir:

Bu sıkılığa yol açacak mevzuatta değişiklikler yaptık.

Geçen yılın Ekim ayında, Akishev söyleyen merkez bankası bazı faaliyetler ülkedeki cryptocurrency ilişkin kısıtlamak için önerdiği “spekülatif risklerden halkı korumak için.” O tarihte dedi, “Biz hangi hükümete önerilerimizi gönderilen Kripto para birimleri için ulusal para biriminin değişimini yasaklayan, kripto para üreten bazı şirketlerin faaliyetlerini yasaklayan ve bunun gibi bir dizi sert tedbirin uygulanmasını öneriyoruz. ”

Bu arada, ülkedeki kripto paraya olan ilginin , bir önceki yıla göre, bu yılın başlarında 15 kat arttığını belirtti . Vatandaşlar ayrıca video kartları, kripto madenciliği ve benimki ile ilgili terimler için 10 kat daha fazla arıyorlar.

Yorum Yap

Yorum Yap