İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. “Kripto Paralar İçin Regülasyon Ne Arzu Edilir, Ne De Gerekli”

“Kripto Paralar İçin Regülasyon Ne Arzu Edilir, Ne De Gerekli”

featured

Fransa’nın “Bay Bitcoin”i Jean-Pierre Landau, regülasyonlar için “ne arzu edilir ne de gerekli” olduğunu iddia ederek, kripto para raporunu yayınladı.

 

Hükümet yetkilisi ve akademisyen Landau, yüzlerce sayfadan uzun raporda “teknolojik” ve “finansal” yenilikleri bilinçli bir şekilde karşılaştırıyor. Sonuçlar, endüstri yorumcularına sürpriz olarak gelebilir, Landau, kripto para biriminin aşırı düzenlemesinin “üç yönlü bir tehlike” teşkil edeceğini savunuyor.

 

Doğrudan düzenleme, bizi esas olarak akıcı ve hala tanımlanamayan nesneleri tanımlamak, sınıflandırmak ve daraltmak zorunda bırakacağımız için arzu edilmez

 

Tehlike üç yönlüdür: teknolojinin mevzuattaki hızlı gelişimini dondurmak, düzenlemeyi amaç ettiğimiz nesnenin gerçek doğasını kavramamak ve yeniliği önleyici düzenlemeye doğru itmek. Aksine, yönetmelik teknolojik olarak tarafsız olmalı ve böyle olmak için, ürünlere değil, oyunculara hitap etmelidir.

 

Raporda ayrıca finansal ve teknolojik inovasyonun farklılaştırıldığı birkaç örnek var.

 

Finansal yenilikler ve teknolojik yenilikleri birbirinden ayırmalıyız.

 

Mevcut aşamada, doğru yaklaşım, kripto paraların – ve getirdikleri yeniliklerin – işgal ettikleri sanal alanda gelişmesine izin vermek olacaktır, ancak paralel olarak, herhangi bir bulaşmayı önlemek ve sınırlandırmak zorundayız.

 

Kaynak: CoinTelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap