İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Kripto Paralara Kurumsal İlgi Giderek Artıyor! LMAX Kripto Borsası Oluyor

Kripto Paralara Kurumsal İlgi Giderek Artıyor! LMAX Kripto Borsası Oluyor

İngiltere ticaret platformu LMAX, kripto para piyasasına gireceğini ve bunun daha çok kurumsal yatırımcıları hedef alan bir borsa olacağını açıkladı.

featured

İngiltere ticaret platformu LMAX, kripto para piyasasına gireceğini ve bunun daha çok kurumsal yatırımcıları hedef alan bir borsa olacağını açıkladı.

 

2010 yılında kuruluşundan bu yana fiat döviz ticareti yapan LMAX, kripto paralara kurumsal ilginin artmaya devam ettiği şu günlerde, kripto para birimlerini daha somut ve meşru hale getirmek istiyor:

 

CEO David Mercer:

 

Biz kurumlara istedikleri şekilde yatırım yapıp bunları güvenle tutabilecekleri bir platform sunarak, kripto paraların pazar meşruiyetini daha da artıracağız.

Kripto paraların kurumsal ticaretinin yükselişi sektör için bir oyun değiştirici olacak

 

Birleşik Krallık’ta Mali İdare Kurumu (FCA) tarafından regüle edilen LMAX, ilk olarak Londra’da bu platformu kurarken, ileride New York ve Tokyo’da da yapabileceğinin sinyallerini verdi.

 

Geçtiğimiz hafta ABD’nin büyük kripto cüzdan sağlayıcısı ve borsası Coinbase, kurumsal yatırımcılara yönelik yeni bir ürün paketi sunmuştu.

 

Bu ay ayrıca, Londra merkezli Crypto Facilities, dünyada ilk kez regüle edilmiş Ethereum vadeli işlemi açacak.

 

Kurumsal ilginin giderek kripto paralara kayması birçok geleneksel borsanın da bu sektöre açılmasını mecbur kılıyor. Bu kurumsal ilginin etkisini piyasalara ne zaman yansıyacağını ise zaman gösterecek.

 

 

Kaynak: cointelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap