1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Kripto Ticaret Platformlarında Ontario Regülatörü

Kripto Ticaret Platformlarında Ontario Regülatörü

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), eyalette faaliyet gösteren kripto paralı ticaret platformlarının faaliyetlerini araştırıyor.

featured

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), eyalette faaliyet gösteren kripto paralı ticaret platformlarının faaliyetlerini araştırıyor.

OSC sözcüsü Kristen Rose Cuma günü yaptığı açıklamada, ajansın menkul kıymet olarak nitelendirebilecek kripto para birimleri satan platformlar hakkında “birtakım şikayetler” aldığını söyledi.

“Bu platformlar ve bunlar üzerinde işlem yapmak için menkul kıymetler olan jeton / jetonlara izin veren herhangi bir işletme, menkul kıymet yasalarının dışında olabilir” diye ekledi.

Ontario yasalarına göre, değişim komisyon tarafından kabul edilmek için geçerli olmalıdır. Bu uygulamalar, firmaların kurumsal yönetişim, operasyonlar, erişim gereksinimleri, ücretler ve finansal uygulanabilirlik dahil olmak üzere işletmelerin yönlerini tanımlamasını gerektiriyor.

OSC’nin baktığı platformların hiçbiri yasal olarak eyalette borsalar olarak kabul edilmemiştir ve bunlardan herhangi birine yönetmelikten muaf
tutulmamıştır.

Komisyon, çabalarının tam kapsamlı bir soruşturma olmadığını gösterdi, çünkü Rose bu aşamada OSC’nin yalnızca “platformlar” faaliyetleri hakkında
bilgi topladığını açıkladı.

OSC kısa süre önce, cari mali yıl için önceliklerini belirten bir belge yayınladı ve kripto para birimleri üzerinde dikkate değer bir odak noktası oldu. Regülatör, tüketicinin korunmasını sağlayarak, inovasyon ve sermaye oluşumunun aksamadan ilerlemesine izin verirken amacını açıkladı.

Yine de, OSC, ilk para tekliflerinin (ICO’lar) özellikle “önemli yatırımcı koruma sorunları sunduğunu” söyledi. Ontario’nun ICO’lara yönelik tutumu zorunlu değildir, ancak: OSC, Ekim ayında TokenFunder’in satışını onayladı.

Blockchain haberlerinde lider olan CoinDesk, en yüksek gazetecilik standartlarını hedefleyen ve sıkı bir editöryal politika dizisine uyan bir medya kuruluşudur. CoinDesk, kripto para birimleri ve blockchain şirketlerine yatırım yapan Digital Currency Group’un bağımsız bir iştirakidir.

Yorum Yap

Yorum Yap