1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Lightning Network Büyümesi Umut Veriyor

Lightning Network Büyümesi Umut Veriyor

featured

Bitcoin ekosisteminde bazı önemli değişikliklere gidileceği herkes tarafından biliniyor. Yaklaşan gelişmelerden biri de Lightning Network. Geçtiğimiz birkaç ay içinde, bu yeni teknolojinin kitlesel olarak benimsenmesi yönünde büyük bir adım attığını gösteren binlerce yeni ödeme kanalı kuruldu.

 

Bitcoin için anında ve ucuz işlemler için kolaylık sağlayacak olan Lightning Network, kullanıcıların, global ölçekte doğrudan ödeme kanalları açabilmelerini sağlar. Yeterince benimsenmemesi ve kanallar açılmaması hiçbir şey ifade etmez.

 

Bu yılın başlarında, işler bu kadar umut verici görünmüyordu. 19 Ocak’ta sadece 89 kanal vardı. Birkaç gün içinde kanal sayısı önemli ölçüde büyüdü. 24 Mayıs itibariyle, 6.600’ün üzerinde doğrudan bağlantı var. Tüm bunlar, bu teknolojiye olan inancın devam ettiğini gösteriyor.

 

Bu büyüme etkileyici olsa da herkes ikna olmuş değil. Lightning Network teknolojisi tamamen gelişene kadar benimseme nispeten düşük kalacaktır.

 

Lightning Network tabii ki tüm sorunları tek seferde çözemeyecek. Sürekli güncellemeler ve iyileştirmelerle, sonuçta küresel ödeme ekosistemine dönüşecek.

 

Kaynak: newsbtc

Yorum Yap

Yorum Yap