İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. LMAX Exchange Group Kurumsal, Kripto Para Değişim Hizmetine Başladı

LMAX Exchange Group Kurumsal, Kripto Para Değişim Hizmetine Başladı

featured

­

Birleşik Krallık Finansal İdare Kurumu (FCA) tarafından düzenlenmiş FX ticaret firmasın işleten LMAX Exchange Group, bugün sadece kurumsal müşterilere hizmet vermeye adanmış fiziksel bir kripto para birimi değişimi açıkladı. Şirket, LMAX Digital’i, mevcut müşterilerinin isteği üzerine, benzer düşünen kurumlarla ticaret yapmak için güvenilir verimli bir platform talep ettiğini açıkladı.

 

LMAX Digital, hafta içinden itibaren 7/24 BTC, ETH, LTC, XRP ve BCH gibi kripto para varlıklarına erişim sunacaktır. Şirket, ticaretin LMAX Exchange’in FCA tarafından düzenlenmiş MTF (Çok Taraflı Ticaret Tesisi) ile benzer kural ve prensiplerle yönetildiğini açıklıyor, bu da değişimin aynı zamanda güvenlik, uyumluluk, KYC ve kara para aklama politikaları ve prosedürlerini kendi kurulu operasyonları olarak sunduğu anlamına geliyor.

 

Hizmetin diğer özellikleri arasında, tüm üyeler için bir kamu yöneticisi bulunmasını; akıcı, kurumsal kurumsal likidite ile bir merkezi limit sipariş defteri (CLOB); güvenli sıcak / soğuk çoklu imza cüzdanları sunacağını açıkladı. Ayrıca Londra merkezli bir veri merkezinde (LD4) LMAX Digital’in piyasaya sürülmesinden sonra şirket, yakın gelecekte New York ve Tokyo‘da altyapı çalışmalarına başlamayı planlıyor.

 

 

LMAX Exchange CEO’su David Mercer,

“Kripto döviz piyasasının meşrulaştırılmasını, kurumlara kripto pa ralarını yüksek kalitede, derin likiditeyle güvenli bir şekilde elde edebilecekleri, ticareti yapacakları ve bir platformda sunacakları bir platform sunarak geliştiriyoruz” dedi.

“Bugüne kadar 10 trilyon dolar nakit para  borsada işlem görüyor ve 100’den fazla ülkede kurumsal müşterilerimiz var. Kurumsal FX pazarında öğrendiğimiz her şeyi, kanıtlanmış ticaret teknolojimiz, pazar lideri likidite  şeffaf ve  hassas uygulama temelinde, temel olarak geliştirilmiş, güvenli bir dijital değişim yaratmak için LMAX Digital’e uyguladık. ”

 

“Kripto para birimlerinin kurumsal ticaretinin yükselişi, endüstri için bir oyun değiştirici olacak. Nakit para birimlerinin şüphesiz zamanı geçiyor, Borsalar büyük kripto para birimlerinin daha geniş bir dolaşımda yer almasında önemli bir rol oynayacak ve geleneksel fonlara kabul edilmelerine yardımcı olacak ve bu da değerlerin normalleşmesini destekleyecektir. ” diye ekledi.

 

2017’den bu yana kripto pazarına ciddi kurumsal paralar dökülmekte, bu segmente özellikle Coinbase ve diğerlerinin beğenisine sunulan yeni hizmetlerin piyasaya sürülmesine yol açmaktadır.

 

Kaynak: news.bitcoin.com

Yorum Yap

Yorum Yap