1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Madencilere Kötü Haber: Bitmain Sektör Değiştiriyor!

Madencilere Kötü Haber: Bitmain Sektör Değiştiriyor!

Çin’de kripto paralara karşı artan devlet baskısı etkilerini göstermeye başlıyor.

featured

Çin’deki artan kripto baskısı nedeniyle, madencilik malzemeleri de üreten Bitmain, alternatif bir gelir kaynağı olan yapay zekaya dönüyor.

 

Çin’in kripto düzenlemeleri ile geçtiğimiz yılın sonbaharında ICO’ları yasaklamıştı. Ocak’ta “borsa benzeri hizmetler” ve Şubat’ta da yabancı kripto borsalarına yasak getiren Çin, işletmecileri küstüreceğe benziyor.

 

Bitmain, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Monero (XMR) da dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri için benimsenen madencilik malzemeleri üretiyordu.

 

Bitmain’in genel müdürü Jihan Wu, sık sık yaptığı röportajlardan birinde Bloomberg’e “yapay zekâ çok sayıda hesaplama gerektiriyor” diyerek ASIC üreticileri için doğal alternatif seçenek olduğunu söyledi ve ekledi:

 

Bir Çin şirketi olarak bu ihtimale karşı hazırlanmalıyız.

 

Wu, Yapay zekâ çiplerinin Bitmain’in 5 yıllık gelirinin yüzde 40’ı kadarına ulaşabileceğini tahmin ediyor.

 

Bu yılın şubat ayında açıklanan rapora göre, 4 yıllık şirket olan Bitmain 2017 yılı içinde yaklaşık 3-4 Milyar $ kar elde etti, Bu rakam 27 yıllık Nvidia firmasında ancak 3 Milyar $’a ulaşabiliyor. Bitmain, kısa sürede, sunduğu ürünlerle piyasada benimsenen bir firma haline gelmişti.

 

Kaynak: cointelegraph.com

Yorum Yap

Yorum Yap