İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Madencilik İçin 1 Milyondan Fazla Bilgisayara Sızdılar!

Madencilik İçin 1 Milyondan Fazla Bilgisayara Sızdılar!

featured
Çin’de bir milyondan fazla bilgisayarı etkileyen bilgisayar korsanları, yasadışı madencilik faaliyetlerinden 2 milyon dolar değerinde kripto para kazandı.

 

Yayınlanan raporda, Çin’in Da Lian kentindeki yetkililerin, kripto para madenciliği yapmak için çok sayıda bilgisayara bulaşmakla suçlanan 20 hacker’ı tutukladıkları bildirildi.

 

Şüpheliler, çeşitli yasadışı amaçlar için kendi oluşturdukları internet tarayıcı eklentileri içinde kötü amaçlı yazılımlar geliştirdiler. LegalDaily’ye göre, iki yıllık bir süre boyunca, hackerlar 26 milyondan fazla DGB tokeni, DCR tokeni ve SC tokeni üzerinde madencilik yaptı ve 15 milyondan fazla yuan değerinde kripto para çalındı.

 

Eklenti bir Truva atı programı

 

Saldırı, 2018’in başlarında Tencent Keeper Program güvenlik departmanı tarafından belirlendi. Bir Truva atı programı ve madencilik operasyonları ile donatılmış bir eklenti oyunu buldular.

 

Polis müfettişleri, suçluların genellikle piyasada kazması zor olan kriptoları araştırdıklarını ve bulut bilişim ve video kartı bulut bilişim hizmetleri aracılığıyla kullanıcının bilgisayar ana bilgisayarını yasadışı bir şekilde kontrol ettiklerini ve sanal madencilik yaptıklarını ve kullanıcıların bunun farkında olmadığını belirtti.

 

Rapora göre, hackerlar yasadışı madencilik programına yardım eden 100’den fazla ajan bulunduran zincir geliştirdiler.

 

 

Kaynak: coindoo

Yorum Yap

Yorum Yap