1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Madencilik Şirketleri Ucuz Elektrik İçin Kanada’ya Koşuyor

Madencilik Şirketleri Ucuz Elektrik İçin Kanada’ya Koşuyor

887AAFF9-4F6C-45BA-8CA7-E33EE4C91476

Her zaman Amerika’nın küçük kardeşi olarak kabul edilen Kanada küçük nüfusu nedeniyle dijital para madencileri için daha da cazip hale geliyor.
Yavaş ama istikrarlı bir şekilde, Kanada yeni bir dijital kaynak çağına ev sahipliği yapıyor, çünkü Kanada’daki düşük enerji fiyatları, dijital para madencilerinin ülkedeki üslerini kurması için yeterli bi sebep.

Herhangi bir dijital teknolojinin ortak özelliği elektriksiz çalışamayacaklarıdır. Blokchain ve kripto para birimleri de aynı özelliğe sahiptir ve özellikle madenciler kripto para üretirken aşırı derecede güç tüketirler.

Madencilik karmaşık karmaları çözmek için bilgisayar donanımının kullanımını içerir, karmaları çözme için ödül kripto para birimleri oluşturan belirteçleri vardır. Bu karmaları çözmek için bilgisayarların çok fazla enerji kllandığı bilinir.
Yükselen enerji maliyetleri ve çevresel kaygılar, birçoğu ciddi bir iklim tehdidi oluşturduğundan kripto para birimleriyle ilgili olarak ele alınması gereken en önemli konudur.

2017’nin sonlarında, madencilik kripto para birimleri için büyük kaynak düşük elektrik maliyetleri nedeniyle Çin olmuştur. Ancak hükümetin geçtiğimiz sene sonlarında baskıya hizmetler.site uğraması, çoğu kovuşturmadan kaçmak için madenciliği durdurmaya zorlandı, buna çözüm aramak için madenciler başka yollar aramaya başladı.

Kanada’da liberal hükümet göçmenlik yanlısı bir duruşa sahip ve bunu elektriklerin daha ucuz olduğu gerçeğiyle birleştiren şirketler ve gruplar kanada’ya akın etmeye başladı.

Kanada’nın Quebec eyaleti, doğal kaynakları , dünyadaki en düşük tarifelerden birinde yeşil enerji üretmeye yöneltti ve bu da birçok şirketin üssü Quebec’e kaydırdı. Üretilen enerjinin karbon pozitif yapısı, çevre için de sürdürülebilir olduğu anlamına gelir.

Yorum Yap

Yorum Yap