1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Malta “Blockchain Adası” Olmakta Israrcı!

Malta “Blockchain Adası” Olmakta Israrcı!

featured

Malta Parlamentosu blockchain teknolojisi için düzenleyici bir çerçeve oluşturan üç yasa çıkardı.

 

Malta Başbakanı Ofisi’nde Finansal Hizmetler, Dijital Ekonomi ve İnovasyon Bakan Yardımcısı Silvio Schembri, bugün yasaların geçişini tweetledi ve adanın blockchain şirketleri için sağlam bir yasal çerçeve sağlamada öncü olduğunu belirtti:

 

“Dağıtılmış defter teknolojisini (DLT) düzenleyecek olan üç yasa Parlamento tarafından onaylandı. Malta, bu alana yasal kimlik sağlayan ilk ülkedir.

 

Schembri, Parlamentonun bu hamlesinin, yatırımcıların zihinlerini, şirketlerin düzenlenmiş bir ortamda faaliyet göstermesi için gerekli yasal araçlara sahip olduğu için rahatlatacağını söyledi. Bakan, Malta’yı faaliyetlerinin temeli olarak seçen şirketler hakkındaki iyimserliğini de dile getirerek, ülkenin artık “daha fazla ekonomik büyüme ile sonuçlanacak” istikrarlı bir sistem sunduğunu söyledi.

 

Malta hukuk bürosu Chetcuti Cauchi Savunucularından Dr. Jean-Philippe Chetcuti, yeni mevzuatın geçişinin “Malta için ileriye dönük bir ekonomi anlamında önemli bir kilometre taşı olduğunu ve Malta’yı ‘blockchain adası’ olarak gerçekten doğruladığını söyledi.” Chetcuti, şirketlerin daha fazla yatırım yapma ve Malta’ya taşınma kararlarını artık daha rahat vereceklerini de ekledi.

 

 

Kaynak: CoinTelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap