1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Market Son Altı Ayın En Düşük Noktasına Geriledi! İlk 10 Sıraya Genel Bakış [BTC, ETH, XRP, LTC, TRX..]

Market Son Altı Ayın En Düşük Noktasına Geriledi! İlk 10 Sıraya Genel Bakış [BTC, ETH, XRP, LTC, TRX..]

featured

Kripto paralarda satış baskısı son 24 saatte hız kazandı ve piyasalar bu sene gördüğü en düşük seviyelere indi. Toplam piyasa kapitalizasyonu, 258 milyar doları buldu ve bu da 2018’in üçüncü büyük düşüşünü yaşması anlamına geliyor.. Bitcoin, bu yılın en düşük seviyesi olan 6000 $ ‘a ve Ekim 2017’den bu yana görülmeyen bir fiyat aralığına gerilerken günde %8’lik bir kayıp yaşadı.

 

 

Ethereum daha da kötüye giderken %8.7 düşüşle 470 $ seviyelerini gördü. Bu, Ether’in Kasım 2017’deki fiyat seviyesine geri dönmesi demek. Doğal olarak, altkoinlerin hepsi çift rakamlarla düşme ile büyük kayıplar getirdi.

 

Ripple’ın XRP’si, Nisan ayındaki son dip seviyesine eşit olarak 0,50 $ ‘ın altına düştü ve Aralık ayı ortasında fiyatı ile aynı noktaya geriledi.

 

Bitcoin Cash, 6 Nisan’dan bu yana en düşük seviyesi olan 600 $ ‘a yakın, tehlikeli bir nokta olan 765 $’ a geriledi.

 

EOS, mainnet ile beraber yükselişe geçse de dün 8,50 dolara düştü. Bir çok tartışmaya konu olan EOS’un gelecekte nasıl fiyatlanacağı ise merak konusu. EOS, 29 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 21,50 seviyesinden bu yana %60 değer kaybetti.

 

Litecoin ekibi durgunluğunu korudu. Bu durum, LTC’nin 84$ seviyelerine düşmesinde en önemli etken olarak görülüyor. Bir zamanların en gözde altkoini olan LTC, son yükselişinden bu yana ağır kan kaybetti.

 

Lumens, %9’luk düşüşle Mart ayının sonundan bu yana en düşük seviyesi olan 0.20$ seviyesine geriledi. Ancak, daha büyük resmi baktığımızda XLM, geçen yıl Ekim ve Kasım aylarına oranla hala iyi görünüyor.

 

Aynı şekilde Cardano ise %8 değer kaybederek $0.14 seviyelerine geriledi. Bu, Mart ortasından bu yana,ADA’nın gördüğü en düşük noktasıdır.

 

Başarılı bir mainnet lansmanına rağmen o günden bu yana Tron %7.8 kaybetti. TRX şu anda 0.044 $ seviyesinden işlem görüyor. Bu da mart ayındaki dip seviyesinden hala yukarıda olduğunu gösteriyor.

 

Piyasa değeri olarak en büyük 10. coin olan Iota, %11’lik bir düşüşle 1$ seviyelerine düştü. IoT tabanlı altkoin, Kasım 2017’den bu yana bu kadar düşük olmamıştı.

 

Neo da geçen yılın Kasım ayından bu yana görülmeyen bir fiyat aralığı olan 33.75 $ seviyelerine %8.4 düşüşle geriledi ve 6 ayın en düşük noktasına geldi.

 

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu, günlük %8,9’luk düşüşle 2018’in üçüncü büyük düşüşünü yaşadı ve 258 milyar doları gördü. Ancak işlem hacmi 11 milyar dolardan 17 milyar dolara yükseldi.

 

Yaşanan tüm bu düşüşler ve istatistikler dipten almak isteyenler için bir fırsat olarak görülüyor.

 

Kaynak: newsbtc

Yorum Yap

Yorum Yap