1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. MasterCard CEO’su Kripto Paralardan Rahatsız!

MasterCard CEO’su Kripto Paralardan Rahatsız!

featured

Mastercard’ın başkanı ve CEO’su Ajay Banga, yeniden kripto paralara saldırdı.

 

New York’ta konuşan Banga, kripto-para birimlerini “önemsiz” olarak nitelendirerek, onları kendilerini vasıfsız hale getiren faktörlerin, anonim niteliklerin ve volatilitelerinin bu hale getirdiğini söyledi.

 

Bence kripto paralar önemsiz… .Bunu benimsemeye çalışanlar tarafından üretilen(madencilik) anonimleştirilmiş bir paranın düşüncesi, değeri çılgınca dalgalanabiliyor – bu benim için herhangi bir değişim ortamının bir ortam olarak görülmesini hak etmiyor.

 

Banga, Big Apple’daki Hint Konsolosluğu tarafından düzenlenen “Yeni Hindistan Konferansı” sırasında sorulan kripto paralarla ilgili bir soruyu yanıtlıyordu.

 

Aynı olayda Banga, kripto paraların dark webde işlem yapmak için kullanıldığı gibi sürekli yapılan eleştirileri tekrarladı. Mastercard CEO’su ayrıca, son zamanlarda ABD Adalet Bakanlığı tarafından ülkenin seçimlerine müdahale etme çabaları konusunda suçlanan 12 Rus askeri istihbarat memurunun davasını, Banga’nın Ruslar tarafından Bitcoin kullanımını gerekçe göstererek gündeme getirdi.

 

Bu Banga’nın kripto paralara ilk saldırması değil. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında, “devlet tarafından yönetilmeyen” dijital para birimlerinin “önemsiz” olduğunu söylemişti.

 

Merkezi kripto paraya onay

 

Ancak aynı zamanda, Banga, Mastercard’ın bir devlet bankası tarafından yönetilen veya geliştirilen bir kripto para birimini kabul etme konusundaki istekliliğini dile getirerek, “hükümetin kontrolünde olacak kripto para ilgi çekici” dedi.

 

Hükümet dijital para birimi yaratırsa, oyunda yer almanın bir yolunu bulacağız. Müşteriden satıcıya para taşımak için raylar sağlayacağız. Hükümet, dijital para birimleri ilgi çekici ancak hükümete bağlı olmayan para birimleri önemsiz.

 

Kaynak: CCN

Yorum Yap

Yorum Yap