1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Masternode Nedir? Masternode ile Kazanç elde edebilir misiniz?

Masternode Nedir? Masternode ile Kazanç elde edebilir misiniz?

featured

 

 

Klasik Dash Makalesini hepiniz okumuşsunuzdur muhtemelen. O yüzden Dash’in geçmişine nasıl ilk alanların şimdi zengin olduğundan bahsetmeyecem.

Mastenode’leri eğer evinizde gerekli donanım varsa 7/24 elektirik, yüksek hızlı internet, sabit bir IP ve sürekli açık bırakabilecek bir bilgisayarınız varsa evdeki bilgisayarınızdan yapabilirsiniz. Eğer böyle bu imkanlarınız yoksa çok pahalı olmayan bir yerden VDS kiralayarak yapabilirsiniz.
Kurulumları ile ilgili bilgiyi zaten kendi sitelerinden bulabilirsiniz. Eğer takıldığınız veya çözüm bulamadığınız bir yer olursa “Yorum” ile sorarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Masternode kurup pasif gelir elde etmeyi planlıyorsunuz, dikkat etmeniz gereken bazı hususlar aslında ben bunlardan bahsetmek istiyorum.

 

Masternode İçin Coin Seçimi

En çok dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi bu. Kripto paralarda yatırım yapmadan önce nasıl araştırma yaporsanız Masternode’ler içinde dikkatlice araştırmanız lazım, 2017 yarısından sonra iyice popüler olmaya başlayan Masternode’ler 2018’de yatırımcıların ilgisini çekmekte. Hal böyle olunca dolandırıcılar pek boş durmuyor.
Bu yüzden Masternode seçimi yaparken Takıma, Eko sisteme neler kattığını, Gerçekten masternode’ye ihtiyaçları varmı? Bunun için biraz teknik bilgiye ihtiyacınız olabilir ama makale sonunda bununla ilgili size iyi bir haberim var. 

 

Google Trends

Kaç tane Masternode toplamda ağa dahil olacak

Fiziksel cihazlar ile madenciliği yapılan Coinlerde nasıl madenci sayısı artınca, zorluk ve gelir azalıyorsa, PoS algoritmasına sahip Masternode’lerde durum aynı. Yatırım yaptığınız Coinlerde Masternode sayısı artınca sizinde geliriniz azalıyor. Bu yüzden ilklerden olabilmek ve doğru Coine yatırım yapmak çok önemli.

 

 

Dash masternode haritası

Yukarıdaki görsel’de Dash Masternode’lerinin dağılımı görebilirsiniz ve 4800 adet’den fazla aktif masternode sahip Dash.

Kaç Adet Coin Elde Tutulması Gerekiyor?

Her Coin’de bu farklı, masternode’leri listeyen site’ye göre en az Kore ve Solaris coinleri başı çekiyor. Elbette az adet ile masternode kurulabiliyor olması yatırım yapmak için bir neden değil. Coin’in fiyatı ve Adeti sizin yatırım yapmanız gereken tutarı belirlediği için bahsetmek istedim. Ayrıca ICO’ları takip ederek ICO fiyatından ucuza satın alarak uygun fiyatla Masternode kurabilir ve ilklerden olabilirsiniz.

 

Ödeme Sıklığı

Yine coine göre değişiklik gösteren bir durum bu, ama ödemeleri ne kadar sık alırsanız bu sizin için avantaj. Yılda bir ödeme yapan veya altı ayda bir ödeme yapanlardan uzak durmanızda fayda var. Sonuçta 6 ay veya 1 sene ne olcağını kimsenin bilemediği bir sektörde bu kadar uzun vadeli masternode’ler pek bir avantaj sağlamıyor.

Masternode’lerin Amaçları Nelerdir?

– Madencilik yapılması,
– Gas işlemleri yapılabilmesi için kullanılır genelde ve Konsesyüs algoritmasının çalışabilmesi için ihtaç duyulan birşeydir.
– Ödemelerin onaylanması
– Coin transactionların ledger’e yazılabilmesini sağlarlar.

– Merkezsizleştirmek,
– Blokzincir’in en önemli özelliği merkezsiz olması ve bütün işlerimlerin dağınık yapılması olduğu için

– Masternode’leri farklı kişilerin elinde bulunması amaçlanır (en iyi senaryo ile). Binlerce masternode farklı kişiler tarafından yönetilir ise bu sağlanmış oluyor.

– Mahremiyet
– Özellikle ödemelerin takip edilememesi, Hangi cüzdan’da ne kadar coin olduğu, gibi bilgilere kimsenin erişememesi

 

 

Makalenin başında söylediğimiz minik süpriz ise kurulumu yaptığınız masternodeler ile ilgili sıkıntı yaşarsanız kurulumunda veya seçimi konusunda yorum kısmından sorarsanız bilgimiz dahilinde size yardımcı olmak isteriz. Tek yapmanız gerek yorum ile sorunuzu iletmeniz.

Kaynaklar:
https://masternodeguides.com/category/masternode-setup/

https://masternodes.online/

https://masternodes.pro/

Yorum Yap

Yorum Yap