1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Mayıs ve Haziran ayında MainNet kurulumu ile Ana Ağına geçiş yapacak 5 proje

Mayıs ve Haziran ayında MainNet kurulumu ile Ana Ağına geçiş yapacak 5 proje

Kripto para piyasası bu aralar durgun olduğundan, önümüzdeki süreçte atak yapabilecek projeleri analiz etmek için iyi bir fırsat olabilir. Bu piyasada fiyata en çok etki eden olaylardan birisi ise MainNet kurulumları.

featured

Kripto para piyasası bu aralar durgun olduğundan, önümüzdeki süreçte atak yapabilecek projeleri analiz etmek için iyi bir fırsat olabilir. Bu piyasada fiyata en çok etki eden olaylardan birisi ise MainNet kurulumları.

 

MainNet, o projenin bağlı olduğu platformdan çıkarak kendi blokzincirine geçmesi anlamına gelir. Kısaca, token olmaktan çıkarak coin olması anlamına gelir.

 

Önümüzdeki haftalarda MainNet kurulumu olan projeleri kısaca belirtmek gerekirse: Oyster Pearls (PRL), Tron (TRX), EOS, VeChain (VEN), and Ontology (ONT).

 

Mayıs ve Haziran’da MainNet’i Olan Projeler

Bahsedeceğim projeler şuan geçecekleri blokzincirlerinin deneme sürecindeler (TestNet)

 

Oyster Pearls (PRL), 29 Mayıs’ta kendi blokzincirini piyasaya sürecek projelerden biri. Proje, IOTA’nın Tangle teknolojisi ve Ethereum’un akıllı sözleşme altyapısı kullanılarak inşa edilmiştir.

 

 

 

Tron, 31 Mayıs‘ta MainNet kurulumu olacak projelerden bir diğeri. Tron, sosyal medya ve forumlarda en çok yorumlanan ve tartışılan projelerden biridir. Nitekim, Tron, Ethereum topluluğuna destek ve minnettarlık göstermek için Nisan ayında yaptığı airdropla, 30 milyon token dağıttı.

Tron CEO’su Justin Sun, sosyal medyada projesini çok güzel tanıtıyor ve yaptığı açıklamada, Tron’un kendi ağına geçtiğinde Ethereum’dan daha iyi bir proje olacağını belirtmişti. Ayrıca, Mainnet lansmanı gerçekleştiğinde, bazı önemli ağ güncellemeleri de olacak.

 

 

EOS, ise kendi ağına geçişini 2 Haziran’da yapacak. Şu anda piyasa değeri en büyük 5. Proje olan EOS için beklentiler oldukça yüksek. Ethereum’a rakip olarak görülen bir başka proje olan EOS, potansiyeli sebebiyle büyümesine devam etmek için oldukça iyi görünüyor.

EOS coinleri, merkezsiz uygulamaları(dApp) satın almak ve ICO’lara katılmak için kullanılabilecek. Geçmişte BitShares ve Steemit gibi önemli projelerin kurucularından olan Dan Larimer tarafından yürütülen bu proje, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamaları oldukça kolay bir şekilde oluşturmasını sağlar.

 

 

VeChain de 30 Haziran’da VeChain Thor MainNet’ini piyasaya sürecek. VeChain oldukça büyük bir heyecana sahip çünkü, sahip olduğu çok sayıda partner sayesinden merkezsiz uygulamalarını bu ortaklara yayması önemli bir adım olacak.

 

 

Ontology de, belirledikleri yol haritasına göre gelecek ay (Haziran) MainNet’ini piyasaya sürecek projelerden biri. Yayınladıkları ‘Road Map’e göre 2018 ikinci çeyreğinde MainNet’lerini yayınlayacaklarını tahmin ediyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap