1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. McAfee Hala İyimser – EOS Mainnet – Borsalara CFTC Soruşturması

McAfee Hala İyimser – EOS Mainnet – Borsalara CFTC Soruşturması

featured

John McAfee, devam eden fiyat dalgalanmaları ve pazarın kasvetli görünmesine rağmen gelecek için umutlu olduğuna dair bir ifade daha tweetledi.

 

Tweet daha çok EOS lansmanı üzerinde duruyor. McAfee’nin de söylediği gibi pazarın kötüye gitmesini tetikleyen sebepler var, Bitstamp, Coinbase, itBit ve Kraken‘i soruşturan CFTC bunlardan biri.

McAfee ayrıca şöyle dedi:

 

Bitcoin’in fiyatındaki düşüş hakkında panik yapmayın. Bitstamp, Coinbase, itBit ve Kraken’in fiyat manipülasyonu için araştırıldığı haberlere aşırı tepki veriyor. Bu, boğa piyasasını 30 günden fazla geciktirecek.

 

Amerika Birleşik Devletleri Emtia İşlemleri Ticaret Komisyonu [CFTC], kripto fiyatlarının borsalar tarafından manipüle edilip edilmediğini araştırıyor. CFTC bu değişimlerden ve en son güncellemelere göre büyük miktarda veri talep etti. CME ve diğer kripto para değişimi arasındaki anlaşmazlık, CFTC’nin soruşturmayı açmasına sebep oldu. Bununla birlikte, acı nokta, CME’nin, kripto borsalarını fiyatla ilgili verileri paylaşacak şekilde yönlendiren anlaşmalara sahip olmamasıdır.

 

Bu spekülasyonlar Bitcoin’i 7000 $ ‘ın altına düşürdü. BTC, gecelik %7’den fazla düşüşle 6.700 $ seviyelerine kadar düştü.

 

John McAfee’nin tweet’i, EOS yatırımcılarına, mainnet lansmanından sonra EOS fiyatlarında artış bekledikleri için destek olarak geliyor.

 

Kaynak: Ambcrypto

Yorum Yap

Yorum Yap