1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Merkezsiz Borsa Platformu Bancor Hacklendi. Fazla Miktarda Ethereum ve Pundi X Çalındı.

Merkezsiz Borsa Platformu Bancor Hacklendi. Fazla Miktarda Ethereum ve Pundi X Çalındı.

featured
Merkezsiz kripto borsa projesi Bancor, kripto para bilgisayar korsanlarının son kurbanı oldu. Şirket yaptığı duyuruda, faaliyetlerini durdurması için zorlayan bir güvenlik ihlalinin yaşandığını açıkladı.

 

Bancor, 2017’deki yüksek profilli ICO’lardan biriydi ve token satış etkinliği sırasında 153 milyon $ ile rekor kırmıştı.

 

Platformdaki sorun güvenlik ihlali bildirdiği anlarda başladı. Birkaç saat sonra Bancor, şüpheli bilgisayar korsanlarının toplam 23,5 milyon dolar değerinde ETH, BNT ve NPXS çaldığını belirten bir açıklama yayınladı.

 

 

Bancor’a göre, ihlal, bazı akıllı sözleşmelere yükseltmeleri etkilemek için kullanılan çevrimiçi bir cüzdan yoluyla geldi. Hackerlar çalınan paraları çekebilmek için cüzdanın kontrolünü ele geçirmeyi başardılar.

 

Bancor ekibi çalınan BNT tokenlarını dondurabildiğini açıkladı – BNT, Bancor platformunun kendi tokenidir. Bununla birlikte, çalınan ETH ve NPXS’yi dondurmanın bir yolu yok. Böylelikle, çalınan ETH’nin izlenmesi ve siber suçluların izlerini kaybetmelerini önlemek için diğer borsalar ile birlikte çalışmayı sürdürüyorlar.

 

Kaynak: ethereumworldnews

Yorum Yap

Yorum Yap