1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Microsoft, Şirketlere Blockchain Platformu Oluşturmak İçin İki Asya Firması İle Ortaklık Kurdu

Microsoft, Şirketlere Blockchain Platformu Oluşturmak İçin İki Asya Firması İle Ortaklık Kurdu

featured

Yaptığı basın açıklamasına göre, teknoloji devi Microsoft, teknoloji yatırım şirketi China Binary Sale Technology ve High Cloud ile kurumsal blockchain geliştirme platformu oluşturmak için ortaklık kurdu.

 

Microsoft, Azure bulut platformunu China Binary Sale Technology blockchain hizmeti için bir temel olarak sağlayacak. Üç bölümlü ortaklığın, Asya-Pasifik bölgesine odaklanarak finans, e-ticaret ve eğlence gibi çeşitli sektörleri dönüştürmeyi planladığı bildirildi.

 

Tayvan Microsoft’un genel müdürü Sun Jikang, Microsoft’un China Binary’nin blockchain hizmetinin güvenliğini ve çalışma hızını artırma becerisine olan güvenini dile getirdi. Ayrıca Tayvan’ın “sağlam üretim” ve Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) vakfının yanı sıra mükemmel coğrafi konumunu belirterek, teknik potansiyelini vurguladı.

 

China Binary’nin kurucusu Sun Jiangtao, fintech, iş dünyası, bilim ve diğer sektörlerdeki blockchain teknolojisinin önemli rolünün altını çizdi. Yeni duyurulan işbirliğinin ardından Jiangtao, blockchain uygulamalarının Nesnelerin İnterneti (IoT), biyometri ve yapay zeka (AI) gibi diğer teknolojilerle birleştirilmesinin önemini vurguladı.

 

Kaynak: CoinTelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap