1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Microsoft’un Arama Motoru Bing Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor

Microsoft’un Arama Motoru Bing Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor

featured

Microsoft yaptığı açıklamada, Bing arama motorunun kripto para reklamlarını yasaklayacağını duyurdu.

 

Washington merkezli yazılım devi yayınladığı blog yazısında, Bing arama moturununi müşterilerin daha güvenli ve ilgi çekici sonuçlara erişimini sağlamak için reklam politikalarını sürekli olarak değerlendirdiğini söyledi.

 

Şirket, kripto para reklamlarının, “dolandırıcılık ve tüketicileri aldatma” potansiyeli olduğunu öne sürerek “olası yüksek risk” olarak değerlendirdiğini belirtti. Bunun bir sonucu olarak, yazılım devi kripto paralar için reklama izin vermeyeceğini belirtti.

 

Kripto reklamlarını yasaklayan arama motorları söz konusu olduğunda, Microsoft biraz geç bile kalmış oluyor. Mart ayında, Google, Haziran’dan itibaren tüm dijital platformlardan kripto paralar ile ilgili reklamların yayınlanmasına izin vermeyeceğini duyurmuştu. Bu haber bitcoin fiyatını %7 düşürmüştü. Yıl başında, Facebook, Twitter da aynı şekilde kripto paralar ile ilgili reklamları yasaklayacağını açıklamıştı.

 

Microsoft blokzincir ile ilgileniyor

 

Microsoft diğer birçok teknoloji ve finansal odaklı kurumlar gibi kripto paralardan ziyade blokzincir teknolojisi ile ilgileniyor ve blokzincir tabanlı sistemler kurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz şubat ayında, ‘sayısız uygulama ve hizmete geniş çapta izin vererek kimlik verilerinin çok sayıda sağlayıcıya yayılmasını sağlamak yerine, bireylerin kimlik verilerini saklayabilecekleri ve kolayca buralara erişimi kontrol edebilecekleri güvenli bir şifreli dijital merkeze ihtiyaçları olduğunu belirterek’ blokzincir çalışmalarına verdiği önemi göstermişti.

 

Kaynak: https://www.investopedia.com/news/microsofts-bing-bans-bitcoin-ads/?utm_campaign=rss_headlines&utm_source=rss_www&utm_medium=referral

Yorum Yap

Yorum Yap