1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Mike Novogratz EOS’un Yakında Saniyede 50 Bin İşlem Kapasitesine Ulaşacağını Düşünüyor

Mike Novogratz EOS’un Yakında Saniyede 50 Bin İşlem Kapasitesine Ulaşacağını Düşünüyor

featured

Milyarder ve eski hedge fon yöneticisi Mike Novogratz, EOS’un şu andan itibaren birkaç ay içinde saniyede 50.000 işlem gerçekleştirebileceğini söyledi.

 

Novogratz’un ticaret bankası olan Galaxy Digital’in risk sermayesi kolu, platformu büyütmek ve yeni blockchainde geliştirmek isteyen şirketlere yatırım yapmak için EOS protokolü üreticisi Block.one’a yüz milyonlarca dolarlık yatırım yaptı.

 

Yeni bir röportajda, Novogratz, EOS’un çok merkezi olup olmadığı konusunda tartışmaya açık olduğunu söyledi, ancak bunun arkasında yatan işlem gücü hakkında bir sorun olmadığını söyledi.

 

EOS ekosistemi“ yetki verilen delil ”olarak adlandırılan bir blockchain üzerine inşa edilmiştir. EOS blockchaini diğer zincirlerden çok daha hızlı olacak. Şimdiden saniyede 5,000 işlem yapıyor. Birkaç ay içinde saniyede 50.000 işlem yapmalı.

 

EOS, ticari uygulamaların oluşturulabileceği ve denenebileceği ilk blokzincirdir. Bir sürü insan çok çekici buluyor. EOS’un eleştirmenleri, yeterince merkeziyetçi olmadıklarını ve bu, ileride de katılabileceğiniz çok tartışmalı bir tartışma olduğunu söylüyor. Birçok farklı engel için pazarlar olacağına inanıyorum. Önümüzdeki üç, belki de dört ila beş yıl boyunca, diğer projelerin üzerine inşa etmek istedikleri engelleri ve tüketicilerin güven duydukları ve onlara değer verdikleri engelleri göreceğiz.

 

EOS, geçen ay geçiş yaptığı kendi zinciri ile, tarihteki en büyük ICO olarak 4 milyar doları aştığı bildirildi.

 

Kaynak: dailyhodl

Yorum Yap

Yorum Yap