1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Milyarder Mike Novogratz: “Bitcoin ve Kripto Para Yatırımı Yapmamak, Sorumsuzca Davranmaktır”

Milyarder Mike Novogratz: “Bitcoin ve Kripto Para Yatırımı Yapmamak, Sorumsuzca Davranmaktır”

CNN’e yaptığı açıklamada Galaxy Digital Capital Management kurucusu milyarder Mike Novogratz, her yatırımcının portföyünün en az %1 veya %2’sinin kripto para ve Bitcoin olması gerektiğini söyledi ve bunu yapmamanın neredeyse sorumsuzca olduğunu belirtti.

billionaire-michael-novogratz-750x405

CNN’e yaptığı açıklamada Galaxy Digital Capital Management kurucusu milyarder Mike Novogratz:

“her yatırımcının portföyünün en az %1 veya %2’sinin kripto para ve Bitcoin olması gerektiğini söyledi ve bunu yapmamanın neredeyse sorumsuzca.”

olduğunu belirtti.

 

Çarşamba günü, Novogratz’ın şirketi ve Bloomberg, Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere 10 kripto parayı izleyen Bloomberg Galaxy Crypto Index‘i piyasaya sürdü.

 

Novogratz, kripto paralara yatırım yapmanın beklenen kazançlar nedeniyle önemli olmadığını, ancak iki ila dört yıl içinde şirketlerinanlık işlemler yapmasına ve kaydetmesine olanak tanıyan blokzincir teknolojisinin diğer sistemlere meydan okuyabileceği için önemli olduğunu söyledi.

 

Fortress Investment Group ve Goldman Sachs ortaklığında eski bir fon yöneticisi olan Novogratz, sahip olduğu varlığının %10’unu kripto para birimlerine yatırdığını söyledi.

 

Kaynak: ccn.com

Yorum Yap

Yorum Yap