1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Milyarder Yatırımcı Bitcoin’in Bir Yatırım Olmadığını Düşünüyor

Milyarder Yatırımcı Bitcoin’in Bir Yatırım Olmadığını Düşünüyor

featured

Los Angeles merkezli Oaktree Capital Management’ın kurucu ortağı ve eş-başkanı Howard Marks, Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

“BİR YATIRIM DEĞİL”

 

Marks, CNBC’nin New York’ta gerçekleşen kurumsal yatırımcılar için Alpha’nın sunduğu sekizinci yıllık konferansında yer aldı ve ilk ve en önemli kripto para birimine yönelik olumsuz duygularını ifade etti.

 

Marks, 7327 $’lık fiyatı ile 126 milyar $’ lık piyasa değerine sahip olduğunu belirterek, bir yatırım olma koşullarını yerine getirmediğini belirterek, şunları kaydetti:

 

Bu bir yatırım değil… bu bir ticaret(trade).

 

Milyarder yatırımcı aynı zamanda, bir varlığın fiyatını kendi içsel değeriyle değil, piyasa katılımcılarının beklentileriyle tanımlayan popüler bir argüman olan “Greater Fool” teorisine de atıfta bulundu.

 

Marks ayrıca, Bitcoin’in geleceğine ilişkin düşüş beklediğini de ifade etti.

 

Bitcoin’in spekülatif trader’ların etkisine sahip olduğunu söylemeye gerek yok. Ancak aynı şey diğer varlık sınıfları için de söylenemez mi? Marks, şimdiden Bitcoin’in arkasında ne olduğunu bilmediğini bir kez daha kabul etti, ancak bu onu ve onun değerine inanan herkesi eğlendirmekten alıkoyamadı.

 

Kaynak: Bitcoinist

Yorum Yap

Yorum Yap