1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Milyonerlerin %29’u Kripto Paralara İlgi Duyuyor!

Milyonerlerin %29’u Kripto Paralara İlgi Duyuyor!

featured

Capgemini dün yaptığı açıklamada, zengin bireylerin %29’unun kripto paralara yatırım yapma konusunda çok fazla ilgi duyduğunu ve varlık yöneticilerinden yeterince tavsiye almadığını gösteren bir anket yayınladı.

 

Veriler, Capgemini’nin yıllık anketi ile elde edildi. En son yayınlanan sonuçlar, daha önce bahsedilen %29’un yanı sıra, kripto para yatırımıyla ilgili olarak %27’lik (% 26.9) bir kesimin ise kararsız olduğunu belirtiyor. Bu ise,zengin bireylerin yarısından fazlasının kripto para biriminin farkında olduğunu veya ilgilendiğini gösterir.

 

Paris merkezli şirket danışmanlık şirketi Capegemeni (Capgemini ile karıştırılmamalı) araştırmaya dahil edilen “zengin bireyleri”, gayrimenkul, sanat ve taşıtlar gibi şirketler hariç en az 1 milyon dolar yatırım yapabilecekleri anlamına gelen insanlar olarak tanımlar. Bu yılın başında bu kriterlere uyan dünya çapında yaklaşık 15 milyon insan vardı. Toplamda, bu bireyler 70 trilyon doların üzerinde bir rakamı kontrol edebilmekte ve bu rakamın önümüzdeki on yıl içinde 100 trilyon doların üzerine çıkması bekleniyor.

 

Anket sonuçları, 40 yaş ve altı milyonerlerin %70’inden fazlasının, varlık yönetim firmalarından kripto-para birimleri hakkında bilgi almayı “önemli” gördüğünü ortaya koydu. Aynı kriter, 60 yaş ve üstü olanlarda %13 oranında görülüyor. Bu anlamda, kripto paralara genç kitlenin daha fazla ilgi duyduğu bu noktada eklenebilir.

 

Milyonerlerin %35’i, varlık yöneticilerinin onlara kripto paralar ile ilgili bilgi verdiğini belirtti. Bu, varlık yöneticilerinin, sektöre ayak uyduramadığı ve zamanın gerisinde kaldığı klişesini doğrular nitelikte.

 

2018’de, BlackRock ve Goldman Sachs’ın kurdukları yeni kripto para yatırım fonları gibi unutulmaz gelişmeleri gördük. Ayrıca Venrock’un bir kripto-para birimi yatırım fonu ile anlaşma imzalamasını ve Soros Fonu yönetiminin bu yılın başlarında, sektöre girme niyeti olduğunu açıklamasını da gördük. Tüm bunlara rağmen, varlık yöneticilerinin ve yatırımcıların çok küçük bir kısmının kripto varlıklar için plan ve strateji kurmaları oldukça geride olduklarını gösteriyor.

 

Kaynak: cryptodaily

Yorum Yap

Yorum Yap