1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Mısır Ulusal Bankası ‘R3 Blockchain İttifakı’ nda 200 Finansal Kuruluşla Beraber Çalışmaya Başladı

Mısır Ulusal Bankası ‘R3 Blockchain İttifakı’ nda 200 Finansal Kuruluşla Beraber Çalışmaya Başladı

 Blockchain teknolojisinin  Mısır'da benimsenmesi için Mısır Merkez Bankası ( NBE )ye katıldığını duyuruldu R3 Blockchain Konsorsiyumu    200'ün üzerinde finans kuruluş ile ortak çalışma içine gireceklerini açıkladı.

featured

 Blockchain teknolojisinin  Mısır’da benimsenmesi için Mısır Merkez Bankası ( NBE )ye katıldığını duyuruldu R3 Blockchain Konsorsiyumu    200’ün üzerinde finans kuruluş ile ortak çalışma için iş birliği yapacaklarını açıkladı.

İşbirliğinin faydaları

NBE   Blockchain teknolojisinin ticari uygulamalarını keşfetmeyi amaçlıyorlar. Bankanın bu ittifaka katılma kararı, blockchain teknolojisindeki gelişmeleri daha iyi anlamasına yardımcı olacaktır.

NBE’ personeli , R3 tarafından geliştirilen Corda ile çalışmak üzere eğitilecek . Hisham Okasha ‘BOU’ Başkanı yaptığı açıklamada “Dünya bankaları ve şirketleri ile birlikte bu girişime katılarak, blockchain teknolojisini yakından izlediğimizi ve küresel  gelişmelere doğrudan katılmanın mümkün olacağını belirtti.”

‘Bu teknolojinin bankacılık sektörüne getirebileceği avantajları ve gelecekteki uygulamalar için müşterilerimize daha hızlı ve daha az maliyetli hizmetler sunabileceklerini belirtti.’

 

Yorum Yap

Yorum Yap