1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Mitsubishi Finansal İşlemlerde RippleNet Kullanacak

Mitsubishi Finansal İşlemlerde RippleNet Kullanacak

featured

Otomotiv devi Mitsubishi, birkaç ortak ile birlikte, Ripple ağında ödeme yapmak için denemelere başladı.

 

Uluslararası tanınmış Japon otomobil üreticisi Mitsubishi, MUFG Bank, Ayudhya Bank ve Standard Chartered Bank ile birlikte bir blokzincir kullanımı üzerine çalışmalarını başlattı. Bu blockchain projesi, özellikle sınır ötesi ödemeler için yaratılan teknolojiye sahip olan RippleNet’e odaklanıyor.

 

Denemenin ana hedefi, sermayenin işleyişini iyileştirmektir. İlgili tüm ortaklar, her gün gerçek zamanlı ve yüksek tutarda ödemeleri gerçekleştirmek zorunda ve uluslararası işlemler hala yavaş, pahalı ve çoğu zaman çok fazla adım gerektiriyor. RippleNet’i kullanarak, bu ödeme hareketleri önemli ölçüde kolaylaştırılabilir.

 

Yapılan açıklamada şöyle deniliyor:

 

RippleNet ile yapılan denemenin amacı, bağımsız bankalar arasında yüksek hızlı sınır ötesi ödemelerin uygulanabilirliğini göstermektir. Küresel ticaret artmaya devam ederken, sınır ötesi ödemelerle ilgili sorunlar da küçük işletmeler tarafından yaşanmaktadır. Bu şirketler, hazine kaynaklarına ya da bugünkü ödeme sistemlerinin zorulukları ile başa çıkma deneyimine sahip değiller.

 

Deneme Mitsubishi Corporation tarafından yürütülecek. RippleNet’in teknolojileri sayesinde, şirketin Tayland ve Singapur’daki yan kuruluşlarının hesaplarına ödemeler yapılacak. Aynı zamanda, Mitsubishi Ripple’ın teknolojisi ile uluslararası ödeme işlemi yapan ilk Japon kuruluş olarak dikkat çekiyor. Bu deneme başarılı olursa, bu girişim diğer firmaların katılımıyla devam edebilir.

 

Denemenin sonucuna da bağlı olarak, ilgili taraflar bu ödeme teknolojisini ticarileştirmek için ilk adımı attılar. Henüz halkın gündelik kullanımı için bu teknolojileri hayata geçirmek zor olsa da, işler oldukça iyi gidiyor ve şirketler bu teknolojiye ilgili olduklarını her fırsatta belirtiyor. Ripple’ın bu aşamada, Mitsubishi gibi bir sektör devi ile anlaşması, ilerleyen zamanlar için Ripple adına büyük gelişmelere öncülük edecektir.

 

Kaynak/ https://coindoo.com/mitsubishi-pilot-with-ripplenet/

Yorum Yap

Yorum Yap