1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. MTGOX cüzdanından 5.000 BTC transferi gerçekleşti! Piyasaya yine satış baskısı gelecek mi?

MTGOX cüzdanından 5.000 BTC transferi gerçekleşti! Piyasaya yine satış baskısı gelecek mi?

Geçtiğimiz aylarda gün yüzüne çıkan, 2014 yılında bir siber saldırı sonucu kapanan MTGOX borsasının görevli kayyum'un elinde bulunan 1,7 milyar dolar değerindeki bitcoini, borsanın zarar gören müşterilerine tazminat ödenebilmesi için elinden çıkartmaya başladığı haberleri piyasaları bi hayli olumsuz etkilemişti.

featured

Geçtiğimiz aylarda gün yüzüne çıkan, 2014 yılında bir siber saldırı sonucu kapanan MTGOX borsasının görevli kayyum’un elinde bulunan 1,7 milyar dolar değerindeki bitcoini, borsanın zarar gören müşterilerine tazminat ödenebilmesi için elinden çıkartmaya başladığı haberleri piyasaları bi hayli olumsuz etkilemişti.

 

Aralık 2017 tarihinden beri devam eden satışlarda eritilmesi gereken 1,7 milyar dolar değerinde bitcoin mevcut. Satışların neden borsa dışı yapılmadığı, bu şekilde kripto para borsalarında satışla piyasa manipülasyonlarına neden olunduğu ise bir muamma.

 

Son zamanlarda kayyumun elinde ki bitcoinlerin satışına ara vermesi piyasaya olumlu yansıdı, geçtiğimiz saatlerde bitcoin 1000 dolar değer kazanması manipüle edilmediği takdirde ne kadar değerli olduğunu bir kez daha ispatladı.

 

Piyasa kısa bir süre toparladıktan sonra MtGox borsasından çıkan 5.000 bitcoin tedirginlik yaratmaya devam ediyor.

 

 

MTGox Cüzdanı: https://blockchain.info/address/16rCmCmbuWDhPjWTrpQGaU3EPdZF7MTdUk?offset=0&filter=6 

 

Kayyum’un elinde ki bitcoinleri ne zaman ve ne şekilde elden çıkaracağına dair bir bilgi yok. Bundan sonra ki süreçte tekrar borsalar aracılığı ile piyasaları manüpile eden satışlar mı gerçekleşecek yoksa tezgâh arkasında anlaşarak piyasaları etkilemeden mi yapılacak?

 

Yorum Yap

Yorum Yap