1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Nasdaq CEO’su: “Kesinlikle Kripto-Para Borsası Olmayı Düşüneceğiz”

Nasdaq CEO’su: “Kesinlikle Kripto-Para Borsası Olmayı Düşüneceğiz”

featured

Dünyanın en çok borcu olan ikinci trilyon dolar ve 9 trilyon dolarlık pazara sahip olan Nasdaq, düzenlenmiş bir pazarda kripto para birimi değişimi yapmaya açık olduğunu belirtti.
CNBC’nin mubabiri Squawk Box ile televizyonda yapılan bir röportajda Nasdaq’ın yönetim kurulu başkanı Nasdaq yönetim kurulunun ve özellikle de bir servis sağlayıcı olarak kripto para birimlerinin pozisyonunu sordu.
“Birçok insan, [kripto para birimi] pazarına girse bile, borsada herhangi bir likiditesine sahip değillerdir.” Kevin O’Leary, şunları sözlerine ekledi: “Nasdaq, Bunun için doğal bir yer değil mi? ”
Bugün düzensiz bir alan olan ve bu yüzden bir [kripto] değişimine girmeye karar verdiğimiz bir şey değil, teknolojimizi şimdi diğer kripto değişimlerine yönlendiriyoruz, ”diye yanıtladı Gemini tarafından Nasdaq’ın gözetleme teknolojisine yöneltilecek Bitcoin ve Ethereum’daki kripto-para birimi ticaret çiftlerini izlemek için kullanılır.

Özellikle şunları da ekledi:

Zaman içerisinde buna bakarsak ve yatırımcılar için adil bir deneyim sağlayan bir şey için daha düzenlenmiş bir piyasaya hazır olduklarını söylese de, Nasdaq zamanla bir kripto değişiminin bir parçası olmaya hazır olduğunu düşünecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap