1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. New York Eyalet Meclisi Kripto Paraları İnceleyecek “Görev Gücü” Oluşturuyor

New York Eyalet Meclisi Kripto Paraları İnceleyecek “Görev Gücü” Oluşturuyor

featured

New York eyalet meclisi banka komitesi, 30 Mayıs Çarşamba günü, “kripto para görev gücü” yaratacak bir tasarıyı geçirmek için oy kullandı. Görev gücü, kripto paraların uygulanmasının finansal piyasalar üzerindeki potansiyel etkilerini New York eyaletinde inceleyecek.

 

Eğer tasarı geçerse, valiye, senatodaki geçici cumhurbaşkanına ve meclis başkanına rapor sunmak üzere görevlendirilecek dokuz üyeden oluşan bir grup kurulacak. Rapor hazırlanırken, kuvvet, herhangi bir organizasyona, devlet kurumuna veya kişiye danışabilecek.

 

Mevzuata göre, raporda, devlet içinde dijital para birimleri ve blokzincir endüstrilerinin geliştirilmesi, kripto-paraların yerel vergi makbuzları üzerindeki etkisinin kullanımı ve dijital para piyasasının şeffaflığı hakkındaki düzenlemelerin etkisi incelenecek.

 

Buna ek olarak, görev gücünün New York eyaletinde faaliyet gösteren kripto para ve borsa sayısının, sahadaki büyük yatırımcıların ve madencilik faaliyetlerinin gerektirdiği enerji tüketiminin bilgisini vermesi istenecektir.

 

Görev gücü, aynı zamanda, “diğer eyaletler, federal hükümet, yabancı ülkeler ve piyasanın düzenlenmesi için yabancı siyasi ve ekonomik sendikalar tarafından kullanılan dijital paralarla ilgili yasa ve yönetmeliklerin gözden geçirilmesini” sağlayacaktır.

 

Kaynak: cointelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap