1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Power Ledger, Japonya’da Yenilenebilir Enerji (Peer-To-Peer ) Ticaretini Deneyecek

Power Ledger, Japonya’da Yenilenebilir Enerji (Peer-To-Peer ) Ticaretini Deneyecek

Power Ledger ve Japonya’nın en büyük ikinci elektrik kuruluşu olan Kansai Electric Power Co. (KEPCO), bugün Japonya’daki peer-to-peer yenilenebilir enerji ticaretine ortak olacaklarını açıkladı.

featured

Power Ledger ve Japonya’nın en büyük ikinci elektrik kuruluşu olan Kansai Electric Power Co. (KEPCO), bugün Japonya’daki peer-to-peer yenilenebilir enerji ticaretine ortak olacaklarını açıkladı.

Yenilenebilir enerjiyi denemenin amacı, topluluklara mevcut enerji maliyetlerini dengelemek ve daha fazla enerji akranlarını satarak müşterilerinin yenilenebilir enerji yatırımlarından para kazanmalarını sağlamak için daha ucuz enerji sistemleri sağlamaktır.

KEPCO, tüketicinin sahip olduğu üretim ve depolama kapasitesinin yerel enerji taleplerini desteklemek için kullanılabileceği Sanal Güç Santrallerinin (VPP) gelişimini desteklemek için platformu kullanacak.

Japonya’nın Osaka şehrinde seçilen yerlerden katılımcıların başlangıçta 10 eve kadar KEPCO hisse senedi verilerini görecek. Power Ledger, yenilenebilir dağıtılmış enerji kaynaklarının (DER) geliştirilmesine yönelik teşvikin artırılması için katılımcılar arasındaki enerji ticaretini kolaylaştırmak ve izlemek için Power Ledger ticaret platformuna KEPCO erişimi sağlayacaktır.

Power Ledger Yönetici Direktörü ve Kurucu Ortağı David Martin, KEPCO’nun ölçeğinin DER’lere daha fazla nüfuz etmesini takdir ettiğini ve bu platformun Osaka gibi büyük bir şehirde deneme yapmanın teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

Martin, “KEPCO’nun Power Ledger platformunu bir çözüm olarak araştırması, endüstri için  değişimin kaçınılmaz olduğunu kabul ettiğini gösteren büyük bir göstergedir” dedi.

“Enerji endüstrisi geleneksel olarak muhafazakâr ve haklı olarak öyle bir yapıya sahip. Tüketiciler uyguladıklarında, tüketicinin doğru karar verdiğinden emin olmak için onlara güveniyor. ”

Bay Martin, Yenilenebilir enerjiyi denemenin amacının KEPCO’ya yeni bir teknoloji paradigmasında rahatlık sunarken, aynı zamanda eşler arası ticaretin faydasını da gösterdiğini söyledi.

“Teknoloji , fırsatı etrafında maddi geri bildirimde bulunacak. Martin, platformumuzu Japonya’da uygulamak için KEPCO ile işbirliği yapmaktan ve Power Ledger’i iktidarı demokratikleştirme hedefimize bir adım daha yaklaştırmaktan heyecan duyuyoruz ”dedi.

Power Ledger sistemi, KEPCO’nun tüm ticaret katılımcılarının üretimini ve tüketimini izlemesini ve enerji ticaretini önceden belirlenmiş şartlar ve koşullarda gerçek zamanlı olarak yerine getirmesini sağlayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap