1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Ripple CEO’su Bitcoin’in Çin Kontrolünde Olduğunu Düşünüyor

Ripple CEO’su Bitcoin’in Çin Kontrolünde Olduğunu Düşünüyor

featured

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 2018 Stifel Cross Sector Insight Konferansı’nda “Bitcoin’in Çin’in kontrolünde olduğunu” söyledi.

 

Stifel Tech Analisti Lee Simpson’la yaptığı son röportajda Garlinghouse, blockchain teknolojisi ve kripto dünyasıyla ilgili bir dizi konuya değinmiş ve BTC’nin Çin’in kontrolünde olduğunu iddia etmişti:

 

Size, rapor edilmeyen ancak dikkat edilmesi gereken başka bir hikaye anlatacağım. Bitcoin, Çin tarafından gerçekten kontrol ediliyor. Çin’de, Bitcoin’in yüzde 50’sini kontrol eden dört madenci havuzu var. Çin’in müdahale etmeyeceğini nasıl bilebiliriz? Çin kontrollü bir para birimi kullanmak isteyen kaç ülke var?

 

Garlinghouse, XRP’nin altında yatan teknolojisinin, “bankaları bozmayacağını” savundu blokzincirle ilgili görüşlerini paylaştı, “sistemimizin çalışmasında önemli bir rol oynayacak”, ancak “bu, kısa görüşlü bir manzara”.

 

Ripple’in XRP’sinden bahsetmişken, bunu kullanım için en iyi dijital varlık olarak nitelendirdi. Garlinghouse, “Bitcoin’in bugün bir işlemi halletmek için 45 dakika aldığını” söylerken, XRP’nin bunu dört saniyede hallettiğini iddia etti.

 

Şubat ayında, ticaret platformu BitMex, Ripple ve XRP coin hakkında bir rapor yayınlamış ve Ripple’in konsensus protokolünün yapısının para birimlerine daha merkezi bir yapı önerdiğini öne sürmüştü.

 

Rapora göre, BitMex’in araştırma ekibi, Ripple’ın teknolojisiyle bir iç test gerçekleştirdi. Ekip, Ripple’in sunucusundan beş genel anahtarın indirilmesiyle çalıştırılan ve tüm Ripple.com’a atanmış olan Rippled’in bir kopyasını yükleyip çalıştı. Beş anahtardan dördünün, kabul edilmek üzere bir teklifi desteklemesi gerektiği bildirildi. “Anahtarların tamamı Ripple.com sunucusundan indirildiğinden”, raporda, “Ripple esas olarak defterin ilerlemesinde ve işlemlerde tam kontrol sağlıyor, yani sistemin merkezi olduğu söylenebilir” diyor.

 

Kaynak: CoinTelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap