1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Ripple CEO’su Oldukça İddialı: “Ripple Bitcoin’den Daha İyi, Bitcoin’in Zamanı Geçti”

Ripple CEO’su Oldukça İddialı: “Ripple Bitcoin’den Daha İyi, Bitcoin’in Zamanı Geçti”

featured

Ripple CEO’su, blokzincir, dijital varlıklar ve kripto para birimlerinin konuşulduğu Recode Code Konferansında, Bitcoin teknolojisinin artık eskidiğini söyledi.

 

Ripple CEO’su Brad Garinghouse Bitcoin’i ve teknolojisini yavaş yavaş eskiyen ve yaşlanan bir sistem olarak tanımladı. Bu devrimi başlatmada öncü olmasını ve dönüştürücü rolünü es geçemeyeceğimizi belirtirken, Bitcoin’in muhtemelen kripto paraların Napster‘ı haline geleceğini söyledi:

 

Bitcoin’in dijital varlıkların Napster’ı olarak düşünebiliriz, bu dönüştürücü teknolojidir, ancak bugün kuralları Spotify ve iTunes koymaktadır çünkü gerçek bir sorunu çözmek için düzenleyicilerle işbirliği yapmaktadırlar. Dünyada hala insanlar Bitcoin’in nasıl sınıflandırılacağını tartışıyor.

 

Garlinghouse ayrıca, Bitcoin’in para birimi olarak kullanışlı olmamasını eleştirdi. Yavaş işlem süreleri ve yüksek transfer ücretlerinin, fiat para birimi yerine Bitcoin’in kullanımını imkânsız hale getirdiğini belirtti:

 

İnsanlar kahve almak için bitcoin kullanmaktan bahsediyorlar, Ortalama bitcoin işlemi 20 dakika kadar sürebilir ve işlem maliyeti kahvenin fiyatını iki katına çıkaracak.

 

Bunlar Garlinghouse için yeni fikirler değil, geçmişte tüm kripto paraların kötü olduğunu ve onlara para denilmemesi gerekitğini söylemişti:

 

Bu para değil. Starbucks veya Amazon’a gittiğimde kullanamıyorum. Dijital paralar ancak iş dünyasındaki bir problemi çözdüğünde ya da tüketici sorunlarını çözdüğünde değerli olurlar.

 

Kaynak: newsbtc

Yorum Yap

Yorum Yap