1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. “Ripple Küresel Para Standardı Olabilir”

“Ripple Küresel Para Standardı Olabilir”

featured

Japonya’nın en büyük kripto para ve blockchain konferansında, SBI Holding ve SBI Group CEO’su Yoshitaka Kitao’nun yaptığı açıklamada, Ripple blockchain ağının uzun vadeli büyümesine yönelik iyimserliğini dile getirdi.

 

Global Standart Para Birimi Olarak XRP

 

Yerel bir kripto-para birimi analisti olan CryptoEri’ye göre, Kitao, Ripple blockchain ağının kripto-para birimi olan XRP’nin küresel finansal sistemi önemli ölçüde optimize ettiğini ve küresel kripto para birimi ve para standardına dönüşme potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

 

2014’ten bu yana Japonya’nın en büyük ikinci bankasının yöneticisi olan Yoshitaka Kitao, 2014’ten beri, XRP’nin bankaların daha düşük ücretler ve daha kısa işlem süreleriyle sınır ötesi ödemeleri yerleştirmede kullanabilecekleri daha etkin bir ekosistem ve platform yarattığını söyledi.

 

Ripple’a Karşı İyimserliğin Nedeni

 

Ocak 2016’da, XRP’nin piyasa değerinin 50 milyar doları aştığı ve aktif bir toplumun oluşumuna yol açtığı toplantısından önce, SBI Holdings, Ripple’ın geleneksel finans endüstrisini blockchain ile ilgili ürünlerle hedefleme potansiyeline olan güvenini gösterdi. Asya ve ABD’deki diğer bankalar ile çok uluslu bir anlaşma başlattı.

 

O zaman, SBI Holdings’in başkanı ve CEO’su Kitao, XRP’nin banka işlemlerini ve operasyonlarını optimize edebilen “en zor koşullarda test edilmiş” çözümlere sahip tek şirket olduğunu söyledi.

 

Ripple, Asya Pasifik’te zaten imzalanmış olan en üst bankalarla ticari anlaşmalar da dahil olmak üzere, savaşta test edilmiş kurumsal çözümler ve küresel banka müşterilerini cezbeden tek şirketti. Dağıtık finansal teknoloji şüphesiz finansal altyapıyı dönüştürüyor ve Asya’daki tüm değişimi teşvik etmekte heyecan duyuyoruz.

 

O zamandan beri SBI Holdings, Güney Kore’de, ülkenin en büyük iki ticari bankası olan Kookmin ve Shinhan’ın da dahil olduğu yerel bankalar ve finans kurumlarını yönetmiş ve Ripple’i kullanmak ve sınır ötesi işlemleri gerçekleştirmek için Ripple blockchain ağını kullanmak üzere görevlendirmiştir.

 

Ripple blockchain protokolüne ve onun tokeni XRP’ye karşı iyimserlik, hem Japon hem de Güney Koreli bankaların, XRapid ve xCurrent gibi bankacılık sistemlerinin likiditesini artırabilen çeşitli Ripple çözümlerinin bütüncül yaklaşımından kaynaklanıyor.

Kaynak: newsbtc

Yorum Yap

Yorum Yap