1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Ripple Teknolojisini Kullanan İlk Mobil Uygulama Piyasaya Sürüldü

Ripple Teknolojisini Kullanan İlk Mobil Uygulama Piyasaya Sürüldü

Santander UK firması ile Ripple, bir süredir blockchain kullanılarak dijital varlıkların uluslararası dolaşımını kolaylaştırmanın yollarını arıyor.

featured

Santander UK firması ile Ripple, bir süredir blockchain kullanılarak dijital varlıkların uluslararası dolaşımını kolaylaştırmanın yollarını arıyor. Bu yeni teknolojiden faydalanan ve Apple Store’da piyasaya sürülen ilk uygulama “OnePay FX” adında. OnePay FX sayesinde kullanıcılar, saatler ve günler yerine birkaç dakika içinde Euro ve Dolar gönderebiliyorlar.

Santander UK, Ripple teknolojisini uzun süredir kendi hizmetlerine entegre etme konusunda çalışmalar yapıyor. Piyasaya sürülen bu uygulama ile kullanıcılar günde 10,000 İngiliz Sterlini’ne kadar gönderim yapabiliyorlar. Uygulama üzerinden USD / EUR / GBP arasında alış/satış da mümkün. Ayrıca uygulama, karşı tarafın eline geçecek olan net miktarı da önceden görebiliyorlar. OnePay FX ile sadece şirketlere değil, bireylere de ödeme yapılabiliyor.

Santander bu uygulama için Ripple teknolojisini kullanıyor, ancak XRP tokenının kullanılıp kullanılmadı bilinmiyor. Kullanıcılar arasında bu haberin nasıl bir tepki yaratacağı ise merak konusu. Kripto kullanıcıları arasında Ripple’a karşı nefret besleyen önemli bir kesim olmasına rağmen, bazı finansal şirketlerin bu teknolojiye sıcak baktıkları da bir gerçek.

Kaynak: http://www.livebitcoinnews.com/first-mobile-app-using-ripple-technology-has-come-to-market/

 

Yorum Yap

Yorum Yap