1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Ripple Üniversitelere 50 Milyon Dolar Bağışlayacak

Ripple Üniversitelere 50 Milyon Dolar Bağışlayacak

ripple-1132x670

Ripple Blockhain’i yaygınlaştırmak için 17 üniversiteye toplamda 50 milyon dolar bağışta bulunacak.

 

Ripple, Üniversitelerde Blockchain Araştırma Girişimi (UBRI) ile dün itibariyle ortaklığını açıkladı.  Yapılacak Ripple bağışları kripto para olarak değil dolar cinsinden yapacak. Şirket ortaklığı şöyle duyurdu:

 

Dünyanın en iyi üniversiteleri ile UBRI aracılığıyla çalışacağımız için heyecanlıyız. Blockchain’e dair akademik araştırmaları, teknik geliştirmeleri ve yeni ufukları destekleyip, hızlandıracağız.

 

Ripple açıklamasında Blockchain’e ilginin katlanarak arttığını ve insanların dağıtık defter teknolojisindeki potansiyeli kavramaya başladığını belirtti:

 

Ripple sınırları kaldırarak hızlı, ucuz para gönderimlerini mümkün kılıyor. Öğrenci ve fakültelerle güçlerimizi birleştirerek daha sağlam ve değerli bir Blockchain ekosistemi kuracağımıza inanıyoruz.

 

Ripple, Blockchain’in geleceğinden çok emin olduğunu attığı adımlarla gösteriyor. Şirket 2018’in Nisan ayında Blockchain Capital Parallel IV firmasına 25 milyon XRP yatırım yaptı ve Blockchain girişimleri için 150 milyon dolar fon oluşturdu.

 

Diğer yandan Ripple kripto paralarını sosyal sorumluluk için de harcıyor. Şirket, iki hafta önce, aktör Ashton Kutcher ile birlikte Ellen DeGeneres’in Doğal Yaşam Fonuna 4 milyon dolar değerinde XRP bağışladı.

Kaynak: CCN

Yorum Yap

Yorum Yap