1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Ripple’ın Coinbase Hayali Gerçek Mi Oluyor? CEO Çağrı Yaptı

Ripple’ın Coinbase Hayali Gerçek Mi Oluyor? CEO Çağrı Yaptı

featured

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Fortune ile yaptığı bir sohbette, XRP paritesini eklemek için Coinbase’e çağrı yaptı. Coinbase, şuanda Amerika Birleşik Devletleri’nde işlem hacmi olarak en büyük kripto borsası.

 

CoinBase XRP’yi Listelediğinde iki taraf da kazanacak.

 

Ripple CEO’suna göre, Coinbase, XRP’yi listelerse büyük bir kazanç sağlayacak. Ripple, piyasa değeri olarak kripto paralar arasında üçüncü sırada yer alıyor. Popülerliğine rağmen, Coinbase henüz piyasadaki en büyük ikinci altkoine destek sunmuyor. Konuyla ilgili yorum yapan Garlinghouse şunları söyledi:

 

Kurumlar için problem çözme sistemi oluşturduğumuz için, Coinbase’in buna ilgi duyabileceğini düşünüyorum.

 

Ripple dünyadaki bankalarla stratejik ortaklıklar imzalamayı başardı ve sürdürüyor. Şirket, gerçek zamanlı brüt ödeme (real-time gross settlement) blokzincir teknolojisini, birçok finans kurumuna pazarlamaktadır ve çoğu bu teknolojiyle birlikte XRP kullanmakta. Bu talebi artırdığı için XRP fiyatını etkileyebileceği göz önünde bulundurulmalı. Ripple, bu bankacılık uygulamalarının Ripple için XRP jetonlarının fiyatını daha da artıracak gerçek bir fayda sağladığına inanıyor.

 

Tüm bu olumlu hareketlere rağmen, Coinbase henüz XRP’yi listelemedi. Platform Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum’u listeledi ve yakında Ethereum Classic’i ekleyeceğini duyurmuştu. Coinbase’in listelediği kripto paralar girdikten sonra oldukça iyi fiyatlanıyor.

 

Birçok durumda, popüler borsanın Ripple’ı listelemeye yönelik raporları ortaya çıktı. Ancak, Coinbase bu tür spekülasyonları hızla atlattı. 2018 Mart ayında, platform, sadece finansal düzenleyiciler tarafından menkul kıymetler olmadığı onaylanan kripto para birimlerini listeleyeceğini belirten bir bildiri yayınlamıştı.

 

Bilindiği üzere, Ripple’ın menkul kıymet olup olmadığı konusunda bir tartışma hala sürüyor ve Ripple bununla ilgili mahkemede savunmasını yapıyor.

 

 

Kaynak: ethereumworldnews

Yorum Yap

Yorum Yap