1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Rusya merkez bankası 2019’da ödemelerinde blockchain teknolojisini ve ethereum alt yapısını kullanmaya hazırlanıyor

Rusya merkez bankası 2019’da ödemelerinde blockchain teknolojisini ve ethereum alt yapısını kullanmaya hazırlanıyor

Yerel medya kuruluşu Izvestiya'nın 4 Mayıs'ta Rusya Merkez Bankası'na yakın bir kaynaktan aldığı bilgilere göre yetkililer şu anda swıft ödemeleri göndermek için  blockchain teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor, seçenekler arasında Ethereum altyapısını kullanacakları da gelen bilgiler arasında.

vitalik-putin-1-768x316
1

Yerel medya kuruluşu Izvestiya’nın 4 Mayıs’ta Rusya Merkez Bankası’na yakın bir kaynaktan aldığı bilgilere göre yetkililer şu anda swıft ödemeleri göndermek için  blockchain teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor, seçenekler arasında Ethereum altyapısını kullanacakları da gelen bilgiler arasında.

 

Durumu yakından takip eden iki bankacılık kaynağıda gelen bilgileri  doğruladı.

Bu hareket, Rusya’nın blockchain teknolojisiyle ilgili en son ana taahhüdünü oluşturuyor. Bu hafta, raporları ortaya çıkan Grigory Marshalko, FSB, Blockchain Rusya’ya ait olacak dediği de raporlarda ortaya çıkmıştır.

2017 yılında Tokyo’da Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) toplantısında “ internet Amerikalılara aittir – ama blockchain teknolojisi bize ait olacaktır” demiştir.

‘SWIFT’DEN DAHA GÜVENILIR

Temmuz ayında yürürlüğe girmesi planlanan kripto para birimi düzenlemesinin öncesinde , blockchain Moskova’dan çeşitli kullanım uygulamalarıendnı görmeye devam ediyor.

BKF’nin üst düzey bir yetkilisi, “Blockchain teknolojisinin uygulanması, şüphesiz, hacker saldırılarına karşı SPFS’nin koruma düzeyini artırıyor” demiştir. Bu özellikle, SWIFT aracılığıyla hacker saldırılarına kurban giden Rusya’nın Globeks’i de dahil olmak üzere, bankaların büyük bir kısmının güvenliği için gerekli olduğunu belirtmiştir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. yunustanriverdi_avatar
    3 sene önce

    Ethereum bana göre ileride bitcoinle yarışır bir duruma gelebilir, bence hala değerlendirmeye açık durumda. Herkesin takip etmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir