1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Samsung ICON’un geliştirdiği CHAIN ID servisini kullanacak

Samsung ICON’un geliştirdiği CHAIN ID servisini kullanacak

featured

11 Mayıs’ta Kore Finansal Yatırım Birliği (KOFIA), Samsung’un  “Samsung Pass” hizmetinde ICON’un geliştirdiği CHAIN ID teknolojisini kullanmak için Samsung Electronics ile bir mutabakat imzaladı.

 

Theloop kullanılarak geliştirilen dünyanın ilk blockchain ortak kimlik doğrulama hizmeti olan CHAIN ​​ID Kore’de devrim yaratacağa benziyor.

 

Kore’de onaylı sertifika kullanımından uzak bir düzenleme değişikliği ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Onaylı sertifikalar, merkezi bir sertifika yetkilisi tarafından kişisel kimlik doğrulaması yöntemi olarak (dijital imza) bilinir. Finansal kurumlar, kişisel kimlik doğrulama için daha çeşitli ve esnek bir standart için merkezi bir kimlik doğrulama yönteminden ziyade merkezsiz bir tanıma sistemi kullanmak istiyorlar.

 

CHAIN ​​ID, dünyanın ilk blockchain ortak kimlik doğrulama hizmetidir ve Ekim 2017’den bu yana 11 şirket tarafından kullanılmaktadır. Son olarak 11 Mayıs’ta Samsung ile mutabakat imzalandı.

 

Güven ve evrensellik konuları blokzincir teknolojisi ile çözülebilirken, veri bütünlüğü sorunu hala çözülemeyen bir problem olarak karşımıza çıkıyor. Blokzincir teknolojisini uygulamak, sistemdeki verilerin güvenli, eksiksiz, tutarlı ve insan hatasız olmasını sağlamaz.

 

Veri bütünlüğü problemini çözmek için, Theloop’un tescilli blockchain motoru, loopchain tabanlı akıllı sözleşmeler CHAIN ​​ID oluşturmak için kullanıldı. Akıllı sözleşmeler, doğrudan doğruya kod satırlarına yazılan bir sözleşmenin şartlarıyla kendi kendini yürüten sözleşmelerdir. Akıllı sözleşmeler, ağ kurallarının uygulanmasını sağlayarak verilerin güvenli ve eksiksiz hale getirilmesini sağlarken aynı zamanda kötü amaçlı değişiklikler veya insan hatası riskini de azaltır.

 

CHAIN ID kullanarak firmalar, finansal işlemler yapmak için daha uygun ve güvenilir bir ortam yaratabilirler.

 

Kaynak/ https://medium.com/helloiconworld/chan-id-developed-using-loopchain-to-be-used-in-samsung-pass-service-69669928369d

Yorum Yap

Yorum Yap