1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Samsung Üç Baltık Ülkesinde Kripto Para İle Ödeme Kabul Edeceğini Duyurdu!

Samsung Üç Baltık Ülkesinde Kripto Para İle Ödeme Kabul Edeceğini Duyurdu!

featured

Samsung, Baltık Ülkelerinde kripto para ödeme platformu olan CopPay kullanarak kripto para ödemelerini kabul ettiğini duyurdu.

 

Litvanya merkezli şirket bugün duyuruyu yaptı. Estonya, Letonya ve Litvanya ülkelerindeki Tallinn, Riga, Vilnius ve Kaunas’taki müşteriler, Samsung akıllı telefonları, tabletleri, dizüstü bilgisayarları, TV setlerini ve daha fazlasını kripto para ile satın alabilecekler.

 

Güney Koreli çokuluslu şirket, Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Dash, NEM ve Steem ile olan kripto ödemelerini kabul edecek. Litvanya’nın başkenti Vilnius’da, kripto para ödemelerini alan üç Samsung mağazası var. Letonya’nın Riga ve Estonya’nın Tallinn şehirlerinde her ülkede bir adet Samsung mağazası var.

 

Samsung, kripto para dünyasına yabancı değil. elektronik şirketi ocak ayında, kripto madenciliği sektörüne girdiğini açıklamıştı. Duyuru, Samsung’un madencilik çiplerine yönelik artan talebin gelirlerini artırmaya yardımcı olacağını belirttiği kazanç raporunda yer aldı.

 

Sadece bu değil, Samsung da blockchain’in sahip olduğu potansiyeli görüyor. Öyle ki, küresel tedarikini yönetmek için bu teknolojiyi kullanıyor. Bloomberg’in Nisan raporunda, elektronik şirketi blokzincirin yılda bir milyar dolar değerinde küresel sevkiyatları izleyebileceğini söyledi. Ayrıca nakliye maliyetlerini yüzde 20’ye kadar azaltabilir.

 

Kaynak: coinjournal

Yorum Yap

Yorum Yap