1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Silikon Vadisi Isınıyor! Ethereum Mucidi Vitalik Buterin, Eric Schmidt ile Görüştü

Silikon Vadisi Isınıyor! Ethereum Mucidi Vitalik Buterin, Eric Schmidt ile Görüştü

Ethereum mucidi Vitalik Buterin, Ethereum kurucu ortaklarından ve ConsenSys’un kurucusu Joseph Lubin, Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt ile bir araya geldi.

featured

Ethereum mucidi Vitalik Buterin, Ethereum kurucu ortaklarından ve ConsenSys’un kurucusu Joseph Lubin, Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt ile bir araya geldi.

 

Google kampüsünde gerçekleşen toplantıda davetli Ethereum mucidi Vitalik Buterin’in yanısıra, Google’ın iki kurucu ortağı da vardı.

 

Toplantının içeriği hakkında bir bilgi yok ancak oldukça ilginç olabilir. Yapılan tahminlere göre, Silikon Vadisi’nin teknoloji merkezinde meydana gelebilecek olası değişim, inanılmaz sonuçlara yol açabilir.

 

Olası bir anlaşma, daha önce hiç görülmemiş bir hız yarışının başlangıcı olabilir.

 

Aslında Silikon Vadisi’nin “ısınması” Chris Dixon’un şu cümleleriyle başlamıştı:

 

Üniversiteden çıktım, Silikon Vadisi’ne taşındım, bilgisayar yapmalıydım hayalim buydu. Facebook’ta bir işim var, beş senedir buradayım, şanslı olduğum zamanlarda bile daha fazla reklam için dönüşüm oranını sadece %0,1 artırabiliyorum ancak ben hayatımı bu şekilde harcamak istemiyordum ve hafta sonları Solidity ve Ethereum ile uğraşmaya başladım, resmen bu işe âşık olduğumu hissettim. Bu yüzden batıya taşınıyorum, benim yapmak istediğim iş bu.

 

Bu sözlerin ardından yaptığı işi bırakan ve bir girişim fonu üzerine yoğunlaşan Dixon, ardından halka şöyle bir açıklama yaptı;

 

Ben Ethereum adına umutluyum, çünkü insanlar onun üzerine çalışabiliyor, katkıda bulunabiliyorlar. Ethereum hala ilk günlerinde ve önünde çok uzun bir yol var.

 

Daha sonra, Facebook’un blokzincir üzerinde çalışması ve Google kurucu ortağının, teknolojik Rönesans’a girdiğimizi ve Ethereum’un bu Rönesans’ın bir parçası olacağını söylemesi ise Silikon Vadisi’nin bu işe iyiden iyiye girdiğinin bir işaretiydi.

 

Böylesi bir süreç inanılmaz yeniliklerin yapıtaşı olacaktır.  Alexis Ohanian’ın şu cümlesi ise bulunduğumuz durumu oldukça iyi açıklıyor:

 

İnternet’in ilk kurulduğu zamanlarda, 90’lı yıllarda, sadece küçük bir çocuktum… Şimdi ise bir yatırımcı olarak, bu yeni internet inşa edilirken ise en ön koltuklarda yerimi almak istiyorum.

 

Kaynak: trustnodes

Yorum Yap

Yorum Yap