1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Stellar Kurucusu: kripto paranın gelecekte başarılı olabilmesi için merkeziyetsiz olması gerektiğini savunuyor

Stellar Kurucusu: kripto paranın gelecekte başarılı olabilmesi için merkeziyetsiz olması gerektiğini savunuyor

Jed McCaleb, kripto dünyasında önemli bir kişidir. Mt.Gox, Ripple ve Stellar'ın yaratılışının arkasındaki adam , kripto para dünyasının neye benzemesi gerektiği ve bu farklılıklar nedeniyle dünyanın üçüncü en büyük takımında çalışanlardan biri.

346EFE3E-1FCC-4CCC-BB22-9DE76DA81B7C

Jed McCaleb, kripto dünyasında önemli bir kişidir. Mt.Gox, Ripple ve Stellar’ın yaratılışının arkasındaki adam , kripto para dünyasının neye benzemesi gerektiği ve bu farklılıklar nedeniyle dünyanın üçüncü en büyük takımında çalışanlardan biri.

Jed McCaleb’e göre , kripto para birimlerinin merkezileşmekssi onları artık gelenel çözümlerden farklı kılıyor.

Ripple ve Stellar , geleneksel bankacılık sisteminin tercih edilen blockchain tabanlı çözümleri olarak görülüyor. İkisi arasındaki fark, Ripple’in Ripple Labs tarafından kontrol edilen merkezi bir sisteme işaret etmesidir. Stellar, bir internet uygulaması protokol gibi dayanıyor.

Stellar’ın yaratıcısına göre , ağın artan şekilde benimsenmesine ve Stellar Lümen jetonunun değerindeki artışa izin veren, merkeziyetsiz yönelimi tam olarak budur.

“Stellar’da yapmaya çalıştığımız şey internet benzeri bir protokoldür ve bunun kar amacı gütmeyen bir kurum tarafından yapılması önemli olduğunu düşünüyorum. Aslında yapmaya çalıştığımız şey, ödemeleri yapmak bilginin nasıl çalıştığını göstermek. Şimdi internette Stellar’da yaptığımız işlemlerden biri, temeldeki varlığı, temeldeki madeni parayı çok yaygın bir şekilde dağıtmaktır ve bence bu işlemi gerçekten başarılı kılmak önemlidir.”

İnsanlar tarafından merkeziyetsizliğin önemi hakkında

Yorum Yap

Yorum Yap