1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Stellar(XLM) Ripple’ı Geçebilir Mi?

Stellar(XLM) Ripple’ı Geçebilir Mi?

1_Pq-PS0zeXyNVqzLWxnW9_A

Stellar, son haftalarda bir çok yatırımcıyı nereye gidebileceği konusunda heyecanlandırdı ve şaşırttı.

 

Stellar için heyecan verici olanaklar oldukça fazla gözüküyor ve akıllara bir soruyu getiriyor:

 

Stellar(XLM), rakibi ripple’ı geçebilir mi?

 

Ripple Labs ve XRP tokeninin elde edilen başarısına bakarken, Stellar’ın yakalama şansı yok gibi görünüyor Ancak XRP’ye karşı, davaları ve fiyatın sürekli düşmesi gibi durumlarla oluşan olumsuz hava dalgası ve Stellar’ın fiyat hareketi ile arkasına aldığı rüzgar bu konuda ona yardım edebilir.

 

Temmuz ayında Stellar yatırımcılar ve kripto fanatikleri üzerinde büyük bir etki yarattı ve Lumens Litecoin’i piyasa değeriyle altıncı sıradan indirerek yerini aldı. Sadece bu değil, fiyatı sadece bir günde %13 arttı! Bu, hareketi oldukça yankı uyandırdı.

 

Bunu hesaba katarak, Stellar borsada normal bir şirket olsaydı, bu hafta yaşadığı yükseliş ona belki de bir yıl yetebilirdi.

 

Stellar’ın en büyük rakibi, Ripple hâlâ regülasyon problemleri ile uğraşırken, Stellar protokolü üst üste birden fazla ardışık yeşil ışık aldı.

 

Önde gelen OTC piyasası olan ItBit, New York Eyaleti’nden BitLicense’ı aldı ve Stellar Lumens, listelenen kriptolardam biriydi. Ancak bu, yolun henüz Stellar için net olduğu anlamına gelmez. Bununla birlikte, en çok aranan düzenleyici izinlerden biri olarak kabul edilmek, yatırımcılara güveni geri sağlayabilir.

 

ICO’lar

 

Stellar protokolü, genellikle Lumens ile ilgili olmasına rağmen, herhangi bir para birimindeki (Dolar, Euro, Bitcoin vb.) Işlemleri kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Protokol, bir kısmı daha önce ele alınmış olan birden fazla yeni token ve ICO’yu tanıttı.

 

Stellar blockchain’deki ilk stabilcoin Stronghold USD’dir. Artık sabitcoinler yeni bir şey değil, IBM’i destekleyen, doğru bir şekilde dolar destekli bir token eklenmesiyle, bu büyük bir güvenilirlik işareti olacaktır.

 

Hepimizin bildiği gibi, piyasa tahmin edilemez ve bu yüzden hiçbiri Stellar Lumens’in kazanan olarak sonuçlanabileceği anlamına gelmez. Piyasalar söylentilerle hareket ediyorlar, eğer Stellar bu hızını koruyabilirse bu anlamda onu güzel günlerin beklediğini söylebiliriz.

 

Kaynak: cryptodaily

Yorum Yap

Yorum Yap