1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. SunContract Microsoft İle İş Birliğini Duyurdu

SunContract Microsoft İle İş Birliğini Duyurdu

featured

Blockchain destekli uçtan uca perakende enerji ticareti platformu SunContract bugün Microsoft ile stratejik bir ortaklık kurduğunu açıkladı. SunContract ve Microsoft, 23 Mayıs 2018’de Portoroz, Slovenya’da Microsoft NT Konferansı 2018’de anlaşma imzaladılar.

 

SunContract ve Microsoft arasındaki stratejik iş birliği, SunContract platformunu destekleyecek ve işletecek olan Microsoft tarafından geliştirilen bir platform olan Azure Blockchain Workbench’i desteklemeyi hedefliyor. Blockchain Workbench, uygulama geliştirme süresini aylardan günlere indirebilir. Akıllı platform, altyapı geliştirme sürecini otomatikleştirecek, böylece geliştiricilerin uygulama mantığına odaklanabilmeleri ve işletme sahiplerinin kullanım durumlarını tanımlama ve doğrulama konularına odaklanmaları sağlanacaktır.

 

Yarışmada konuşan SunContract CEO’su Gregor Novak, bu gelişmeden son derece memnun ve gurur duyduğunu söyledi:

 

 Microsoft ile blockchain sektöründe uzun vadeli bir stratejik iş birliği kurmak istiyoruz. Workbench ile Microsoft, blockchain alanını büyük bir şekilde girmiştir ve teknolojisi, geliştirme maliyetlerini önemli ölçüde azaltacak. Geliştiriciler, bağımsız yazılım satıcıları ve entegrasyon ortakları için değer kazandıracak, zamanı hızlandıracaktır. Yazılım geliştirmenin küresel liderliğiyle, SunContract platformunun daha çevik hale geleceğinden ve müşterilerimiz için enerjinin kendi kendine yeten bir hale gelmesi için tasarladığımız çok çeşitli kullanım durumlarına ev sahipliği yapabileceklerinden eminiz.

 

Platform sayesinde insanlar artık elektrik, güneş enerjisi santralleri, ısı pompaları ve depolama üniteleri satın alabilecek ve çok çeşitli enerji ürünleri ve hizmetleri arasından seçim yapabilecek. Güneş enerjisi veya diğer doğal kaynakların gücünü kullanan bireysel enerji üreticileri artık kendi güçlerini kendi hızlarıyla kendi platformlarında satabilecek ve bu süreçte enerjiden bağımsız hale gelebilecekler.

 

Kaynak: https://medium.com/suncontract/suncontract-partners-with-global-leader-microsoft-c2d503194a28

Yorum Yap

Yorum Yap