1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Suudi Arabistan İletişim Bakanlığı, Blockchain ”Acemi Eğitim Kampı” Düzenledi

Suudi Arabistan İletişim Bakanlığı, Blockchain ”Acemi Eğitim Kampı” Düzenledi

featured

29 Nisan’da yapılan bir basın açıklamasına göre Suudi Arabistan İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MCIT) orta doğu bölgesinde bir çok projeye katılım sağlayan blockchain yazılım teknoloji şirketi ConsenSys ile beraber bir ”blockchain acemi eğitim kampı” düzenledi. Etkinliğin temel amacı ise Ethereum akıllı kontratlarının ve merkeziyetsiz uygulamaların (DApps) nasıl yapılacağı üzerineydi.

Teknoloji Endüstrisi ve Dijital Olanaklar Bakanı Dr. Ahmed Al-Thenayyan, bahsi geçen bu dijital çevre planlarının temel amacının krallığın gelişim süreci de göz önünde bulundurularak dijital bir evrim gerçekleştirmek olduğunun altını çizdi.

”Bu eğitim kampının amacı Suudi Arabistan’ın pek kullanmadığı insan kaynakları potansiyelini kullanmak ve onları bilgi ve öngörü ile donatmak olduğu belirtilirken bu şekilde blockchain ve onun geleceğe dair potansiyel kullanımının farkına varılacağı bildirildi.

Suudi Arabistan bu gelişmenin yanı sıra blockchaini ekonomisinin başka bir kısmına daha entegre etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Şubat ayında Suudi Arabistan sınır ötesi ödeme yöntemlerine destek sağlamak için Ripple ile masaya oturmuştu.

 

Kaynak: Coin Telegraph
Yorum Yap

Yorum Yap